van haber

Muğla Milas Belediye Meclisi ‘Savaşa Hayır’ dedi « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Temmuz 2024 - 02:06

Muğla Milas Belediye Meclisi ‘Savaşa Hayır’ dedi

Milas Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın başkanlığında toplanan mecliste 13 ana, 4 …

Muğla Milas Belediye Meclisi ‘Savaşa Hayır’ dedi
Son Güncelleme :

08 Mart 2022 - 10:08

129 views

Milas Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın başkanlığında toplanan mecliste 13 ana, 4 ek gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.

MUĞLA (İGFA)- Milas Belediye meclisi üyeleri Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşa karşı olduklarını açıklayarak meclis sonunda toplu fotoğraf çekilerek savaşın bir an önce sone ermesini dilediler. Bu savaşın bir an önce sona ermesi gerektiğine değinen Başkan Tokat , “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi gerekmedikçe savaş cinayettir” dedi..

Milas Belediyesi Mart ayı olağan toplantısı 7 Mart pazartesi günü gerçekleştirildi. Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat geçtiğimiz günlerde açıklanan zeytin alanlarını madenciliğe açan yönetmeliğe karşı olduğunu belirterek Milas Belediyesi olarak yürütmenin durdurulması yönünde dava açacaklarını söyledi.Milas Belediyesi olarak ilçe genelinde sürdürülen çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Tokat , Ören altyapı çalışmalarının Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Nisan ayında başlatılacağını, yağmur suyu giderinin ise Milas Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi.

Milas Belediyesi olarak ilçenin dört bir yanında çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Tokat “ Bafa pazaryeri ve halı saha düzenlemesi tamamlandı.Önümüzdeki hafta açılışını yapacağız. Selimiye pazaryeri düzenleme ihalesini önümüzdeki hafta tamamlanacak. Mahallelerimizde yapacağımız granit taş, kilit parke taşı ihalelerimiz tamamlandı.Havaların güzelleşmesiyle çalışmalarımız başlayacak dedi.

Bilindiği gibi ilçemizde DSİ tarafından çalışmalar sürüyor diyerek sözlerine devam eden Başkan Tokat ,bozulan yolların Milas Belediyesi tarafından yapılacağını, ilk etap olarak Bademlik caddesinde çalışmaların başladığını belirtti.Devam eden proje çalışmalarınada değinen Başkan Tokat ; “Milas Cem evi projemizin ihalesini yapıyoruz. Bunun yanında Hacıilyas mahallesi sağlık evi ve Beçin kavşağımızda yöresel ürünler satış alanı çalışmalarımız sürüyor.Esentepe çalışmamız devam ediyor.Engelsiz park ve Hayvan parkı projelerimizi hayata geçiriyoruz.Oto galericiler sitesi projemizde sona geldik. Tarımsal Hizmetler müdürlüğümüz tarafından tohum,fidan,yem, halı ipi, arıcılarımıza şeker desteklerimiz sürüyor.İpek böceği yetiştiriciliğini teşvik amacı ile dut ağacı dikim çalışmalarımız var.Karakış desteklerimiz devam ediyor”dedi.