van haber

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu 8 Mart Mesajı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

21 Haziran 2024 - 04:01

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu 8 Mart Mesajı

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir mesaj yayınladı. Başkan Kutlu mesajında şu ifadeler yer aldı …

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu 8 Mart Mesajı
Son Güncelleme :

08 Mart 2022 - 1:42

84 views

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir mesaj yayınladı.

Başkan Kutlu mesajında şu ifadeler yer aldı:

”8 Mart kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözümlenmesi ve kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri, sorunlarının çözümlenmesi ve kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi açısından oldukça öneme sahip bir gün. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ buyruğuna yürekten inanan bir dinin mensubu olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Kadınlarımızın erkeklerle birlikte daha eşit ve daha insanca yaşama dair beklentilerini karşılamak, statüsünü yükseltmek ve kadınlarımızdan başlayan bir kalkınma modelini gerçekleştirmek için atılan en küçük adım bile bizim için çok değerlidir.

Bizim tarihimizde gerektiğinde eline silahı alıp düşmanın üzerine yürüyen, gerektiğinde sırtında bebeği, kucağında mermi ile cepheye koşan kahraman kadınlarımız var. Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyet’imizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın, analarımızın, bacılarımızın, kızlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımıza sağlık, mutluluk, başarılar diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı