1xbet

Bursa'da Tiyatro Günü'ne bayram tadında kutlama - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 13:28

Bursa’da Tiyatro Günü’ne bayram tadında kutlama

COVID-19 salgınının normalleşmeye başladığı günlerde Bursa’daki tiyatro sanatçıları, emekçileri ve sevdalıları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü …

Bursa’da Tiyatro Günü’ne bayram tadında kutlama
Son Güncelleme :

28 Mart 2022 - 0:30

20 views

COVID-19 salgınının normalleşmeye başladığı günlerde Bursa’daki tiyatro sanatçıları, emekçileri ve sevdalıları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü bayram havasında kutladı.

BURSA (İGFA) – Uluslararası Tiyatrolar Birliği tarafından belirlenen ve 1961’den bu yana her yıl 27 Mart’ta kutlanan ‘Dünya Tiyatro Günü’ nedeniyle, AVP Bursa Devlet Tiyatrosu, Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, özel ve amatör tiyatro çalışanları ile tiyatro sanatına gönül verenler Atatürk Heykeli önünde bir araya geldi.

Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra duayen tiyatro eleştirmeni ve çevirmen Seçkin Selvi’nin kaleme aldığı ulusal bildiri ile ABD’den ünlü tiyatro ve opera yönetmeni Peter Sellars’ın yazdığı uluslararası bildiri okundu.

Heykel önündeki törenin ardından AVP Devlet Tiyatrosu önüne geçen katılımcılar, Büyükşehir Belediye Bandosu’nun mini konseriyle keyifli anlar yaşadı.

Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği konsere sesleri ve danslarıyla eşlik eden tiyatrocular, günlerini bayram tadında kutladı.