1xbet

Kütahya'da metruklardan yıkımla arınıyor - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 13:17

Kütahya’da metruklardan yıkımla arınıyor

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mail-i inhidam (yıkılmaya, çökmeye meyilli yapı) yıkımında yeni bir rekora imza attı. Ekipler …

Kütahya’da metruklardan yıkımla arınıyor
Son Güncelleme :

28 Mart 2022 - 0:32

18 views

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mail-i inhidam (yıkılmaya, çökmeye meyilli yapı) yıkımında yeni bir rekora imza attı. Ekipler tek iş makinesi ile bir günde 18 adet binanın yıkımını gerçekleştirdi.

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya’nın önemli sorunları arasında yer alan ve tehlike arz eden bina sorunu ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gerçekleştirdiği 8 adet yıkım ile bir rekora imza atarken, hafta sonu tek bir iş makinesi ile 18 binanın yıkımını gerçekleştirerek yeni bir rekora daha imza attı.

2022 yılın ilk üç ayı içinde yıkılan mail-i inhidam yıkım sayısı 106’ya ulaştı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve geldiği günden itibaren kentsel dönüşüm harici mail-i inhidam yıkım sayısı 325 adet oldu. Bu yıkımlara ilave olarak müteahhit firma tarafından 8 adet elle söküm yıkımı gerçekleştirildi.

Öte yandan 272 adet kentsel dönüşüm yıkımı, 62 adet işgal yıkımı tamamlandı. Ayrıca 285 adet adreste yıkım sonrası oluşan hasarlar ile ilgili inşaat bakım ve tamir işlemleri yapıldı.