1xbet

van haber

Başkan Selvitopu Kadınlar Günü'nü kutladı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Mayıs 2024 - 14:04

Başkan Selvitopu Kadınlar Günü’nü kutladı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, belediyenin kadın çalışanlarıyla ana binada hizmet almaya …

Başkan Selvitopu Kadınlar Günü’nü kutladı
Son Güncelleme :

08 Mart 2022 - 11:56

82 views

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, belediyenin kadın çalışanlarıyla ana binada hizmet almaya gelen kadın vatandaşlara çiçek vererek kutladı.

Ana hizmet binasının giriş katından başlayarak birimleri tek tek dolaşan Başkan Selvitopu, kadın personele ve vatandaşlara, özel saksısı içinde çeşitli renklerden oluşan sukulent çiçeği armağan etti. Vatandaşlar ve belediyenin kadın personeli de Başkan Selvitopu’na anlamlı armağanı için teşekkür etti.

Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nde kadın personel istihdamına özel önem verildiğini vurgulayarak, “28 müdürlüğümüzün 14’ü kadın yöneticilere emanet. Çalışma arkadaşlarımızın arasında da çok sayıda kadın bulunuyor. Hep birlikte Karabağlar’da yaşayan 500 bin insanımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz” dedi.

Semt merkezlerinin sayısı hızla artıyor

Karabağlar Belediyesi’nin temel amaçlarından birinin, çeşitli nedenlerle evlerinden çıkamayan kadınları yaşama katmak olduğuna dikkat çeken Başkan Selvitopu, “O nedenle semt merkezlerini çok önemsiyoruz. 8 yıl önce göreve geldiğimde 4 olan semt merkezi sayısı 17’ye ulaştı. Hedefimiz 58 mahallemize de bu merkezlerden kazandırmak. Çünkü kadınlarımız semt merkezlerimizi yoğun olarak kullanıyor. Düzenlediğimiz kurslarda bilgileniyorlar, meslek sahibi oluyorlar. Evlerinde hapsolmaktan kurtulup bir parça da olsa yaşamın içinde yer alıyorlar” dedi.

Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın kadın ve erkeklerin birlikte yürüttüğü eşsiz bir mücadeleyle kazanıldığını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Türkiye Cumhuriyeti de geleceğe bu anlayışla taşınacak. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor; kendilerine barış, sağlık, huzur ve mutluluk içinde geçirecekleri bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı