1xbet

van haber

Adel Kalemcilik, kadınların iş hayatındaki rolünü önemsiyor - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

30 Kasım 2023 - 05:12

Adel Kalemcilik, kadınların iş hayatındaki rolünü önemsiyor

Özündeki “iyilik” değeri ile eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik, kadınların iş hayatında aktif rol …

Adel Kalemcilik, kadınların iş hayatındaki rolünü önemsiyor
Son Güncelleme :

08 Mart 2022 - 11:58

70 views

Özündeki “iyilik” değeri ile eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik, kadınların iş hayatında aktif rol üstlenmelerine destek olurken kadın çalışan oranıyla da öne çıkıyor.

KIRTASİYE sektöründe 50 yılı aşkın tecrübesi olan Adel Kalemcilik, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan, her çalışanın iş hayatına eşit katılımını destekleyen, 2012 yılında Dünya Ekonomik Forumu ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı liderliğinde hazırlanan İş’te Eşitlik Bildirgesi’ni imzalayan AG Anadolu Grubu Holding’in bir iştiraki. Kadınların iş hayatında aktif rol üstlenmelerinin ülkelerin ekonomik gelişmelerine katkı sağladığına ve şirketleri ileriye taşıdığı görüşünü benimseyen Adel Kalemcilik, fırsat eşitliğini tüm uygulamalarında esas alarak ilerliyor. Çalışanların 30’unu kadınların oluşturduğu Adel Kalemcilik’te üst yönetim ekibinin 38’i, AR-GE çalışanlarının ise 59’u kadınlardan oluşuyor.

Adel Kalemcilik, fırsat eşitliği politikası doğrultusunda işe alımlarda ve çalışma hayatları süresince çalışanlarının yaş, cinsiyet, ırk, din, dil, etnik köken, cinsel yönelim, inanç, medeni, sosyal veya ekonomik durum, engellilik hali, politik görüş, sendikal faaliyetlere katılım ve üyelik, hamilelik ya da askerlik hizmeti durumu açısından ayrımcılık yapmadığını taahhüt ediyor. Tüm çalışanlarına şeffaf ve objektif kriterlere dayanan bir ücretlendirme ve performans sistemi uyguluyor, eşit eğitim ve gelişim imkanları sunuyor.

Cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturuyor

Kadın konusunda çalışmalar yürüten çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapan Adel Kalemcilik sosyal faaliyetlerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde de kadın derneklerinin ürettiği ürünleri alarak bu STK’ları destekleyici adımlar atıyor.

Adel Kampüs çatısı altında, performans değerlendirme ve geliştirme merkezi uygulamaları sonuçlarına göre kişisel gelişim ve yetkinlik geliştirme eğitimleri, mesleki bilgi ve becerileri geliştirme eğitimleri sunuluyor.

“Kadın Dostu Şirketler Hisse Senedi Endeksi”nde yer alıyor

Adel Kalemcilik, İş Portföy ve Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (KOÇ-KAM) belirlediği kriterlere gösterdiği uyum doğrultusunda, İş Portföy “Kadın Dostu Şirketler Hisse Senedi Endeksi”nde de yer alıyor.

Evrim Hizaler: “Kadın istihdamının artırılması hepimizin ortak hedefi”

10 yıldır Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su listesinde yer alan ve iş dünyasında kadın istihdamının artırılmasına yönelik farkındalığın ve faaliyetlerin artırılması gerektiğini söyleyen Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurumların, tüm fonksiyonlarında ve pozisyonlarında kadınlara eşit temsil ortamını sağlaması, sürdürülebilir gelişmenin temel taşı olarak karşımıza çıkıyor. Ekonomik kalkınma yolunda cinsiyet eşitliği, erişilmesi gereken bir hedef değil, sosyo-ekonomik bir gereklilik. Kadınların, temel bilimler, teknoloji, mühendislik gibi alanlarda daha az yer aldığı istatistiklerle gösteriliyor. Bizim şirketimizde Ar-Ge ekibimizin 47’si, Bilgi Teknolojileri ekibimizin 67’si kadın. Eşit temsil ortamı sağlandığında her şey mümkün.”

Adel Kalemcilik, nesillerin kendilerini ifade etmesini mümkün kılacak araçlar ve teknolojiler üreten bir şirket olarak hem Türkiye’deki kırtasiye sektöründe lider konumunu pekiştirirken, ihracat pazarlarında da etkin bir oyuncu olma yolunda sürdürülebilir hedeflerle ilerliyor. Şirket “Kalite, Yenilikçilik, Başarma Tutkusu ve İyilik” olmak üzere 4 temel değeri ile “Hayallerini şekillendirmek, renklendirmek ve iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma” vizyonuyla çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı