van haber

Resmi onay geldi! Getir e-ticaret devini resmen satın aldı « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Temmuz 2024 - 01:54

Resmi onay geldi! Getir e-ticaret devini resmen satın aldı

Getir Türkiye’de çok ciddi bir yatırıma imza attı. n11’i satın alarak Türkiye’de büyük bir yatırım yapan Getir artık bünyesine e-ticaret ekliyor.

Resmi onay geldi! Getir e-ticaret devini resmen satın aldı
Son Güncelleme :

11 Ocak 2022 - 23:21

1.162 views

Günümüzde 9 farklı ülkede hizmet veren hızlı teslimat hizmeti Getir, kasım ayında Türkiye odaklı yeni bir gelişmeyle gündeme gelmişti. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan bilgilere göre Getir, sermaye artırımı yoluyla Türkiye’nin en popüler e-ticaret platformlarından biri olan n11.com’a hissedar olmak üzere başvuru yapmıştı. Getir’in n11.com’un hisselerinin bir kısmını satın alma girişimi aslında birkaç aylık bir sürece dayanıyordu. Getir, bu gelişmeden birkaç ay önce satın alma işlemleri için kapsamlı inceleme sürecini başlatmıştı. Getir ve n11.com arasındaki bu gelişme hakkında son karar verildi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan Kurul kararlarına göre Getir Perakende Lojistik AŞ’nin, Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri AŞ (n11.com) hisselerinin belirli bir kısmını sermaye artırımı yoluyla Doğuş Holding AŞ ve SK Planet Co. Ltd.’den devralması işlemine izin verildi. Başarısını giderek artırmaya devam eden Getir, son olarak geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin 81 ilinde hizmet vermeye başladığını duyurmuştu. Şirket, son olarak Chicago ve New York’ta da hizmet vermeye başlayarak ABD’ye açılmış, hizmet verdiği toplam ülke sayısını 9’a çıkarmıştı.