1xbet

van haber

"Ödüllü Mobil Atık Merkezleri" Hizmete Giriyor - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

4 Ekim 2023 - 16:02

“Ödüllü Mobil Atık Merkezleri” Hizmete Giriyor

Kâğıt, karton, plastik ve metal gibi geri dönüştürülebilir atıkların yeniden ekonomiye kazandırılabilmesi amacıyla Çorlu Belediyesi tarafından …

“Ödüllü Mobil Atık Merkezleri” Hizmete Giriyor
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 0:40

69 views

Kâğıt, karton, plastik ve metal gibi geri dönüştürülebilir atıkların yeniden ekonomiye kazandırılabilmesi amacıyla Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan “Ödüllü Mobil Atık Merkezi” uygulaması hizmete giriyor.

Atıklar Ödüle Dönüşüyor

Çorlu Belediyesi’nin geri dönüştürülebilir atıkların kent ve ülke ekonomisine kazandırılması için hazırladığı “Sıfır Atık” projesi kapsamında oluşturulan “Mobil Atık Merkezi” hakkında açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, projenin yetkili firma Bayrec Geri Dönüşüm tarafından yürütüleceğini söyledi.

Başkan Yardımcısı Çetin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kâğıt, karton, plastik ve metal gibi geri dönüştürülebilir malzemelerin yeninden ekonomimize kazandırılmasını oldukça önemsiyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız “Ödüllü Mobil Atık Merkezi” uygulama noktalarımız pazartesi ve salı günleri Havuzlar Mahalle Muhtarlığı, çarşamba ve cumartesi günleri Nusratiye Mahalle Muhtarlığı, perşembe ve cuma günleri Cemaliye Mahalle Muhtarlığı yanında 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek. “Sıfır Atık” projemiz kapsamında üç ayrı mahallemizde konuşlandırdığımız alanlardaki “Ödüllü Mobil Atık Merkezi”ne getirilen atıklar ödüle dönüşecek. Projemiz ile hem vatandaşlarımız hem kentimiz hem de ülkemiz kazanacak.

Atık Toplama Noktaları Artıyor

Ayrıca “Sıfır Atık” projemiz kapsamında 25 farklı noktada atık toplama alanları oluşturuyoruz. Daha temiz bir kent için projemizi daha da geliştirmeyi planlıyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı