van haber

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ne Demek? - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

21 Haziran 2024 - 04:25

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ne Demek?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ne Demek?
Son Güncelleme :

05 Şubat 2022 - 11:34

204 views

İnsanların belli durumlarda yaşam kalitesini artırabilmek için destekleyici tedavilere ihtiyaçları vardır. Fizik tedavi de bunlardan bir tanesidir. Bireyin hastalık ya da sonradan meydana gelen bir kaza sonrasında yatağa bağımlı olması ya da herhangi bir uzvunun hareketsiz kalması fizik tedavi sürecinin başlatılması için geçerli bir neden olarak sayılır. Eğer tedavi sürecinizdeki amacınız yaşam konforunuzu artırmak ise bu durumda Antalya fizik tedavi uzmanı ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Süreci

Fizik tedavinin ayakta devam ettiği gibi yatakta da devam etmesi söz konusudur. Bunun için fizik tedavi sürecinden bahsederken hastanın genel durumunun göz önünde bulundurulması gerekir. Hareket kısıtlılığı ya da hareketin mümkün olmadığı gibi durumlarda hasarın nerede olduğuna bağlı olarak tedavi sürecinin gerçekleştirilmesi ve devam ettirilmesi gerekli olacaktır.

Fizik tedavi uygulanırken farklı teknikler denenebilir. Bu teknikler ise Antalya fizik tedavi fiyatlarını doğrudan etkileyecektir. Elle yapılan fiziksel tedavinin yanı sıra termoterapi şeklinde ifade edilen ısı uygulaması da yapılabilmektedir. Suyun insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri göz önünde bulundurulduğunda su ile tedavi de fizik tedavi sürecinde oldukça etkili bir yöntemdir.

Fizik tedavinin yapıldığı bazı durumlarda ilaç tedavisinin yapılması da mümkün olabilir.  Bu yöntemlerin tamamı için öncelikli olarak hastanın muayenesinin yapılması şarttır. Muayene sonrasında ise sürecin planlanması ve takibinin yapılması da sağlanmış olacaktır. Merkezimiz uygun şartlarda hastalarına uygun fizik tedavi imkanı sağlar.