1xbet

Genç Millilerden 3 Altın 2 Gümüş Madalya - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

26 Haziran 2022 - 21:20

Genç Millilerden 3 Altın 2 Gümüş Madalya

9-10 Nisan tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Zagreb Kürek Yarışlarında (Croatia Open) Türkiye Kürek Milli Takımı, Genç ve Yıldız …

Genç Millilerden 3 Altın 2 Gümüş Madalya
Son Güncelleme :

11 Nisan 2022 - 1:56

15 views

9-10 Nisan tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Zagreb Kürek Yarışlarında (Croatia Open) Türkiye Kürek Milli Takımı, Genç ve Yıldız kategorilerinde 3 Altın ve 2 Gümüş Madalya kazandı. Katıldıkları 14 yarıştan toplam 5 madalya ve derecelerle dönen Kürek Milli Takımı, gelecek için umut vaat etti.

9-10 Nisan tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Zagreb Kürek Yarışlarına 12 sporcu ile katılan Türkiye Kürek Milli Takımı, büyük başarılarla yurda döndü. Yıldız Erkekler (JMB) İki tek kategorisinde mücadele eden Yasin Şen ve Eren Akbaş, Genç Erkekler (JMA) Tek Çifte kategorisinde Halil Kaan Köroğlu ile Dört Tek kategorisinde Alper Şevket Eren, Mert Can Çayır, Eren Akbaş ve Yasin Şen altın madalyanın sahibi oldu. Genç Erkekler klasmanında ise İki Tek ve İki Çifte kategorilerinde yarışan Milli Sporcular 2. sırada yer alarak gümüş madalyayı boyunlarına geçirdi.

Erhan Ertürk: “Gençlere olan inancımız, bizleri zafere ulaştıracak.”

Yarışlar sonrasında yaptığı açıklamada Kürek Milli Takımını tebrik eden Türkiye Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, kazanılan madalyalar ile gururlandıklarını belirtirken alınan derecelerden de duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Genç Millilerin Zagreb’ten büyük zaferle döndüğünü vurgulayan Başkan Ertürk, “Gençlere olan inancımız, bizleri zafere ulaştıracak. A Milli takımımızın bel kemiğini oluşturacak bu gençlerimizin zaferleri, ileride tarihe adımızı yazdıracağımız büyük zaferlerin de göstergesi niteliğinde.” dedi.

İki gün boyunca süren yarışlarda Türkiye Kürek Milli Takımının elde ettiği dereceler şu şekilde yer aldı.

ALTIN MADALYA

Yıldız Erkekler İki Tek kategorisi (JMB 2-) – Yasin Şen ve Eren Akbaş

Genç Erkekler Tek Çifte Kategorisi (JMA 1x) – Halil Kaan Köroğlu

Genç Erkekler Dört Tek kategorisi (JMA 4-) Alper Şevket Eren, Mert Can Çayır, Eren Akbaş ve Yasin Şen

GÜMÜŞ MADALYA

Genç Erkekler İki Tek kategorisi (JMA 2-) – Mert Can Çayır ve Alper Şevket Eren

Genç Erkekler İki Çifte kategorisi (JMA 2x) – Halil Kaan Köroğlu ve Ömer Faruk Şan

DİĞER SONUÇLAR

Genç Erkekler Tek Çifte kategorisi (JMA 1x) – Giray Yazçayır (B final 1’cisi)

Yıldız Kadınlar İki Çifte kategorisi (JWB 2x) – Damla Sungunapa ve Merve Yeşilmen (5’ci)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

FİKSTÜR - 13 Ağustos 2021 Cuma

Tümünü Gör

20:30

BeşiktaşvsÇaykur Rizespor

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Trabzonspor 38 33 81
2 Fenerbahçe 38 35 73
3 İttifak Holding Konyaspor 38 21 68
4 Medipol Başakşehir 38 20 65
5 Aytemiz Alanyaspor 38 9 64
6 Beşiktaş 38 8 59
7 Fraport TAV Antalyaspor 38 7 59
8 VavaCars Fatih Karagümrük 38 -5 57
9 Adana Demirspor 38 13 55
10 Demir Grup Sivasspor 38 2 54
11 Kasımpaşa 38 10 53
12 Atakaş Hatayspor 38 -4 53
13 Galatasaray 38 -2 52
14 Yukatel Kayserispor 38 -7 47
15 Gaziantep FK 38 -8 46
16 GZT Giresunspor 38 -6 45
17 Çaykur Rizespor 38 -27 36
18 Altay 38 -18 34
19 Göztepe 38 -37 28
20 Öznur Kablo Yeni Malatyaspor 38 -44 20
# TAKIMLAR O AV P
1 MKE Ankaragücü 36 25 70
2 Bereket Sigorta Ümraniyespor 36 27 70
3 Royal Hastanesi Bandırmaspor 36 22 62
4 İstanbulspor 36 17 60
5 BB Erzurumspor 36 11 58
6 Eyüpspor 36 12 57
7 Yılport Samsunspor 36 8 51
8 Beypiliç Boluspor 36 -2 50
9 Manisa FK 36 1 49
10 Tuzlaspor 36 1 49
11 Altaş Denizlispor 36 -4 49
12 Ankara Keçiörengücü 36 -2 48
13 Gençlerbirliği 36 -10 48
14 Altınordu 36 -17 45
15 Adanaspor 36 -4 45
16 Kocaelispor 36 -9 44
17 Bursaspor 36 -10 44
18 Nasadoge Menemenspor 36 -15 38
19 Balıkesirspor 36 -51 12
# TAKIMLAR O AV P
1 Pendikspor Futbol 34 31 77
2 Amed Sportif Faaliyetler 34 8 57
3 TECO Karacabey Belediyespor 34 17 56
4 Isparta 32 Spor 34 11 55
5 Tarsus İdman Yurdu 34 9 55
6 Anagold 24Erzincanspor 34 17 54
7 Bucaspor 1928 34 8 53
8 Kırşehir Belediyespor 34 9 49
9 Ankara Demirspor 34 9 49
10 Weecoins Kırklarelispor 34 5 47
11 Şanlıurfaspor 34 9 46
12 Nazilli Belediyespor 34 -1 45
13 Uşakspor A.Ş. 34 -16 40
14 CriptoSwaps Zonguldak Kömürspor 34 -10 38
15 Pazarspor 34 -25 34
16 Akhisarspor 34 -22 31
17 Karatay Termal 1922 Konyaspor 34 -16 29
18 Eskişehirspor 34 -43 22
19 GMG Kastamonuspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Sakaryaspor 38 51 84
2 1461 Trabzon FK 38 31 74
3 Bodrumspor 38 34 72
4 Sivas Belediyespor 38 32 69
5 An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 38 15 66
6 Silahtaroğlu Vanspor FK 38 9 66
7 Çorum FK 38 17 65
8 Afjet Afyonspor 38 23 62
9 Ankaraspor 38 13 55
10 Somaspor 38 0 53
11 İnegölspor 38 -3 51
12 Etimesgut Belediyespor 38 -9 47
13 Serik Belediyespor 38 -8 45
14 Sarıyer 38 -9 43
15 Diyarbekirspor 38 -12 41
16 Adıyaman FK 38 -24 41
17 Turgutluspor 38 -31 37
18 Ergene Velimeşespor 38 -34 35
19 Niğde Anadolu FK 38 -39 29
20 Kahramanmaraşspor 38 -56 19
# TAKIMLAR O AV P
1 Manchester City 6 8 12
2 Paris St Germain 6 5 11
3 RB Leipzig 6 1 7
4 Club Brugge 6 -14 4