1xbet

van haber

Babacan: "Bu hükümet hayatı zorlaştırdı" - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Ekim 2023 - 15:04

Babacan: “Bu hükümet hayatı zorlaştırdı”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde mazot ve lastik fiyatlarına tepki göstererek, “Bu hükümet hayatı zorlaştırdı …

Babacan: “Bu hükümet hayatı zorlaştırdı”
Son Güncelleme :

07 Mart 2022 - 1:12

112 views

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde mazot ve lastik fiyatlarına tepki göstererek, “Bu hükümet hayatı zorlaştırdı” dedi.

HATAY (İGFA) – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin ilçe kongresi için gittiği Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kırıkhan sokaklarında vatandaşlarla sohbet eden Babacan’ı gören bir minibüs şoförü aracını durdurdu.

Mazot ve lastik fiyatlarından şikayet eden minibüs şoförü Babacan’a “Dün akşam mazotu 19.06 liraya aldım. Vallahi rezil oldum. Yollarımız berbat, mazot pahalı. Lastik patlağını 15-20 liraya yaptırıyorduk. Bir lastik patlağı 30-40 lira olur mu? Bir çift lastiği 650 liraya alıyordum. Şu an 1600-1700 liradan aşağı bir çift lastik yok. Günlük 110 lira yevmiyeyle çalışan adamım. Ne yapayım?” diye dert yandı.

Babacan, bunun üzerine “Bu hükûmet hayatı zorlaştırdı. Döviz kurunun kontrolünü ellerinden kaçırdılar. Ondan sonra her şey tepetaklak. Yanlış kararlar, yanlış sonuçlara götürüyor.” ifadelerini kullandı.

Minibüs şoförü ise mazotun litre fiyatının normal şartlarda 7-8 liraya olması gerektiğini söyledi.