1xbet

Yerel yönetimlerin en prestijli ödülü için geri sayım! - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Temmuz 2022 - 21:24

Yerel yönetimlerin en prestijli ödülü için geri sayım!

Gerenli “ödül” için Brüksel’e gidiyor Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik …

Yerel yönetimlerin en prestijli ödülü için geri sayım!
Son Güncelleme :

24 Mart 2022 - 0:22

13 views

Gerenli “ödül” için Brüksel’e gidiyor

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planlaması Ödülü sahibini buluyor. Lüleburgaz Belediyesi’nin Türkiye’den finale kalan ilk belediye olma unvanını kazandığı “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planlama Ödülü” için Brüksel’e gidecek olan Başkan Gerenli, “28 Mart’ta Brüksel’de gerçekleşecek ödül töreninde Lüleburgaz’ı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planlaması Ödülü” 28 Mart’ta Brüksel’de törenle açıklanacak. Türkiye’den ilk 3’e kalma başarısını gösteren ilk belediye olan Lüleburgaz Belediyesi adına ödül törenine Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli katılacak.

En prestijli ödül!

Avrupa’da yerel yönetimler arasında en prestijli ödüller arasında yer alan “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planlaması Ödülü’nde” Lüleburgaz Belediyesi bu ödülde Türkiye’den finale kalan ilk belediye olma başarısını göstermişti. Lüleburgaz Belediyesi 53 ülkeden 3 bin 100’den fazla yerel yönetimle yarışarak finale kalma hakkını kazandı. Lüleburgaz Belediyesi 28 Mart’ta Brüksel’de düzenlenecek törende Portekiz’den Amadora ve Almanya’dan Kassel Belediyeleri ile yarışacak.

“Heyecanımız artıyor”

28 Mart’ta düzenlenecek ödül töreni için Brüksel’e gidecek olan Başkan Gerenli, final yaklaştıkça heyecanın arttığını söyleyerek, “28 Mart’ta Brüksel’de gerçekleşecek ödül töreninde Lüleburgaz’ı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı