1xbet

van haber

Van Büyükşehir Belediyesi İle Bu Hafta Dolu Dolu Geçecek - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

19 Mayıs 2024 - 21:05

Van Büyükşehir Belediyesi İle Bu Hafta Dolu Dolu Geçecek

Van Büyükşehir Belediyesi keyifli bir hafta geçirmek isteyen vatandaşlar için hafta sonu ücretsiz tiyatro, konser ve doğa yürüyüşü etkinliği …

Van Büyükşehir Belediyesi İle Bu Hafta Dolu Dolu Geçecek
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 0:54

89 views

Van Büyükşehir Belediyesi keyifli bir hafta geçirmek isteyen vatandaşlar için hafta sonu ücretsiz tiyatro, konser ve doğa yürüyüşü etkinliği düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesi kentin kültür-sanat hayatına katkıda bulunmak için düzenlemiş olduğu ücretsiz programlar devam ediyor. Her hafa bir biriden güzel konser, sinema, sergi, doğa etkinliği, yürüyüş, söyleşi ve tiyatro oyunlarını çocuk ve yetişkinler ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi bu haftada 5 etkinlikle Vanlılara güzel bir hafta geçirmeyi hedefliyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı organizasyonuyla 9 Mart Çarşamba günü saat 13:00’da Ünlü yazar Murathan Mungan’ın eşsiz eserlerinden biri olan” TAZİYE ” oyunu, 12 Mart Cumartesi günü saat 13:00’da Max Frisch’in “Süleyman ve Öbürsüler” adlı oyunu, 13 Mart Pazar günü 14:00’da ise Çanakkale Savaşları’nın anlatıldığı “Lal 7 Bölge 7 İklim” isimli tiyatro oyunu sanat severlerin beğenisine sunulacak.

12 Mart Cumartesi günü kültür ve doğa etkinlikleri kapsamında ise Edremit İlçesi Şamran Kanalında yürüyüş etkinliği düzenlenecek. Programa katılmak isteyen doğaseverler için Büyükşehir Belediyesi önü, Soydan Kavşağı, Eski Emniyet Müdürlüğü önü ve Edremit İlçe Meydanından saat 10:00’da araçlar kaldırılacak.

Haftanın son etkinliği ise 13 Mart Pazar Günü saat 19:30’da Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda (Hilton Oteli Karşısı) 19:30’da yapılacak. Gecede Van Türk Musiki Derneği sanatçıları birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek.

Programların tamamı ücretsiz olurken programa tüm Vanlılar davetlidir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı