1xbet

Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 25 Çiftçiye 25 adet ot biçme makinesi - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

27 Haziran 2022 - 14:54

Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 25 Çiftçiye 25 adet ot biçme makinesi

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile FAO (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü) arasında imzalanan proje kapsamında Sebze Yetiştiriciliği …

Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 25 Çiftçiye 25 adet ot biçme makinesi
Son Güncelleme :

29 Mart 2022 - 1:18

21 views

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile FAO (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü) arasında imzalanan proje kapsamında Sebze Yetiştiriciliği Uygulamalı Çiftçi Okulu toplamda 6 modül gerçekleştirilerek tamamlandı.

KİLİS (İGFA)– İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda İl Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, İl Müdür Yardımcıları Mehmet Özüberk ve Seyfullah Gencer, Koordinasyon ve Tarımsal veriler Şube Müdürü Züleyha Pamukoğlu, İl Müdürlüğü FAO Proje Ekibi, Sebze Yetiştiriciliği Uygulamalı Çiftçi Okulu’nun kolaylaştırıcısı Mehmet Canarslan’nın katılımları ile düzenlenen programda, Uygulamalı Çiftçi Okulunu başarıyla tamamlayan 25 faydalanıcının her birine 1 adet (toplamda 25 adet) ot biçme makinesi ile sertifika dağıtımı töreni yapıldı.

Programda, çiftçilere hitaben konuşan İl Müdürü Kökçüoğlu “Bir yanda Pandemi, bir yanda savaş, bir yanda doğal afetler ve bunlara bağlı yaşanan girdi maliyetlerindeki artış oldu. İçerisinde bulunduğumuz bu zor şartlarda çiftçilerimizin yaptığınız tarımsal üretimin önemini daha çok arttırdı. Her zamankinden daha çok üretmemiz şart. Bu süreçte sizler kendinizi zorlayarak üreteceksiniz, devlet ise bütün imkanları ile yanınızda ve destekçiniz olacak. Bizler hazırladığımız ve hazırlayacağımız proje ve eğitimler ile Kilis çiftçimizin yanındayız. Üretmek sizden, destek bizden.” dedi.