1xbet

“Şerbet Hanımın Deli Aşkları” İzmir Devlet Tiyatrosu’nda - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Temmuz 2022 - 21:27

“Şerbet Hanımın Deli Aşkları” İzmir Devlet Tiyatrosu’nda

Kavuşamadığı aşkını kalbinde yaşatan 1900’lü yılların naif duygularını yansıtan müzikal oyun İzmir Devlet Tiyatrosu, 1900’lü yılların İstanbul …

“Şerbet Hanımın Deli Aşkları” İzmir Devlet Tiyatrosu’nda
Son Güncelleme :

30 Mart 2022 - 10:58

Kavuşamadığı aşkını kalbinde yaşatan 1900’lü yılların naif duygularını yansıtan müzikal oyun

İzmir Devlet Tiyatrosu, 1900’lü yılların İstanbul’unda yaşanan aşkları müzikal bir dille anlatan yeni oyununu sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Umut Azdal’ın yazdığı İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut’un yönettiği müzikli güldürü, yaklaşık üç boyunca izlenebilecek.

Kalabalık bir oyuncu kadrosu olan “Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları” adlı oyunda 10 kişilik müzisyen kadrosu da oyunculara eşlik ediyor.
Koronavirüs salgını ve savaşlar nedeniyle zor günler geçiren insanları müzikli oyunla güldürmek istediklerini belirten Levent Ulukut, seyircilerden de güzel tepkiler aldıklarını ifade etti. Ulukut “Pandemi döneminde sıkıntılı günler geçiren seyircilerimizi eğlenceli bir oyun sunma heyecanı içindeyiz. Bu oyunu herkesin görmesini istiyoruz” dedi.

Oyunda görev alan İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçılarının yoğun geçen provalarda büyük performans sergilediklerini de dikkat çeken Ulukut, müzikal güldürüyü İzmirli sanatseverler çok beğendi. Kapalı gişe giden müzikal oyunumuzun başarısı bizleri çok mutlu etti” şeklinde konuştu.

Dekor tasarımı Hasan Yavuz, kostüm tasarımı Z. Yıldız Köse’ye ait olan oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık, müzikleri Kemal Alpan, koreografisi ise Ayda Tuna’ya ait.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı