van haber

Selen Deniz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

24 Haziran 2024 - 23:49

Selen Deniz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Kadın hakları hareketinin odak noktası olan Dünya Kadınlar Günü, tarihten bugüne hakları verilmeyen, fiziki, maddi ve manevi şiddete maruz kalan …

Selen Deniz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
Son Güncelleme :

07 Mart 2022 - 13:44

126 views

Kadın hakları hareketinin odak noktası olan Dünya Kadınlar Günü, tarihten bugüne hakları verilmeyen, fiziki, maddi ve manevi şiddete maruz kalan kadınlara dikkat çekilen en önemli gün.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, Türkiye’de 2021 yılında 280 kadın öldürüldü, 217 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu. Bu tablo karşısında kalbim ne kadar kırılıyorsa, o kadar da güçlü atıyor.

Çünkü sesini kitlelere duyurma gücüne sahip bir kadın olarak yapılacak çok işin, destek olunacak çok projenin olduğunu/olması gerektiğini fark ettim… Umarım gelecek yıl çok daha mutlu, çok daha umutlu bir 8 Mart geçiririz. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı