1xbet

van haber

Seferihisar Belediyesi'nden marketlere yağ denetimi - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

30 Kasım 2023 - 04:44

Seferihisar Belediyesi’nden marketlere yağ denetimi

Seferihisar’da denetim yapan zabıta ekipleri, yağ reyonlarını ve marketlerin depolarını denetledi. Yağ fiyatlarındaki ani artış ve raflarda yağ …

Seferihisar Belediyesi’nden marketlere yağ denetimi
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 1:16

67 views
Seferihisar’da denetim yapan zabıta ekipleri, yağ reyonlarını ve marketlerin depolarını denetledi.

Yağ fiyatlarındaki ani artış ve raflarda yağ kalmaması nedeniyle Seferihisar Belediyesi zabıta ekipleri ilçede bulunan market zincirlerine denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde özellikle yağ reyonları ile depolar aranarak stok giriş fiyatları kontrol edildi. Marketlerde herhangi bir cezai işlem gerektirecek durumla karşılaşılmadı.

Marketlerde gerçekleştirdiği denetimlerde vatandaşların mağduriyetinin önüne geçmeye çalışan zabıta ekipleri, marketlerin ürünlerini fahiş fiyattan satarak haksız kazanç elde etmemesi için ürünün yer aldığı reyonda fiyat etiketinin olup olmadığını denetliyor ayrıca market depolarında stok yapılan yağlar tutanak altına alınıp cezai işlem için İzmir Ticaret İl Müdürlüğüne sevk ediliyor.

Seferihisar’da bulunan marketlerde şeker ve ayçiçek yağı ile ilgili raf ve depo denetimleri yapılırken bazı marketlerin raflarında bir, iki ve beş litrelik ayçiçek yağlarının bulunduğu fakat depolarında bulunmadığı tespit edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı