1xbet

van haber

Salihli Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

29 Eylül 2023 - 03:26

Salihli Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

En Düşük İşçi Maaşı 5.125 TL Oldu Salihli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında Salihli Belediyesi Personel A. Ş. bünyesinde çalışan …

Salihli Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 2:54

53 views

En Düşük İşçi Maaşı 5.125 TL Oldu

Salihli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında Salihli Belediyesi Personel A. Ş. bünyesinde çalışan sürekli işçileri kapsayan yeni toplu iş sözleşmesi imzalandı. Önümüzdeki 2 yılı kapsayan yeni sözleşmeye göre, en düşük işçi maaşı 68 artarak 5 bin 125 lira oldu.

Salihli Belediyesi, Aralık 2021’de başlayan ve 653 belediye şirket işçilerini kapsayan Belediye-İş Sendikasıyla yürütülen toplu iş sözleşme sürecini tamamladı. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Belediye-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Gökay Sezgin arasında imzalanan yeni sözleşmeye göre, geçen yıl ödenen işçi ücretine 68 zam yapılarak en düşük işçi maaşı 5 bin 125 liraya yükseldi. Salihli Belediyesi Personel A. Ş. bünyesinde çalışan işçilerin günlük yevmiyesi ise 186 lira 50 kuruş oldu.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Değerli Başkan yardımcılarım, müdürlerim ve yol arkadaşlarım; Birlikte 8 yıldır mesai arkadaşlığı yapıyoruz ve güzel şehrimize hep beraber hizmet ediyoruz. Çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını almalarını istiyoruz. Yılbaşında başladığımız toplu iş sözleşmesi görüşmelerini hayırlısıyla tamamladık ve imzaladığımız bu sözleşme ile maaşlarınızda 68 artış yaptık. Önümüzdeki 2 yılı kapsayan yeni sözleşmeye göre, şirket bünyesinde çalışan işçi arkadaşımız en düşük 5 bin 125 lira maaş alacak. Temmuz 2022 de, Ocak ve Temmuz 2023 de 10 maaş artışı olacak. Ben, sizlerle çalışmaktan, bu yolu yürümekten çok memnunum. Sizler için ne yapsak azdır. Hepimizin bu ülkeye, bu güzel şehre hizmeti var. Mesai arkadaşlarıma insan onurunu incitmeden tüm haklarını veriyoruz. Sizlere, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum. Alın teri akıtarak kazandığınız parayı güle güle harcayın. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Şirket işçileri adına Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya çiçek ve plaket takdim eden Belediye-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Gökay Sezgin de, “İşçi arkadaşlarımız ve sendikamız adına emeğe ve emekçiye verdiğiniz değerden dolayı Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda, zor şartlara rağmen yine bir ilke imza atarak işçi arkadaşlarımıza hak ettiğini verdi” dedi.

Salihli Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen imza törenine, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, Salihli Belediyesi Personel A. Ş. Yönetimi, Belediye-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Gökay Sezgin, belediye daire müdürleri ve şirket işçileri katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı