1xbet

Sağlık çalışanları 'g(ö)revde!' Peki Bursa'da vatandaş ne düşünüyor? - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

7 Temmuz 2022 - 16:56

Sağlık çalışanları ‘g(ö)revde!’ Peki Bursa’da vatandaş ne düşünüyor?

Hekimler ve sağlık çalışanları haklarını alamamaları sebebiyle grev yaparak acil sağlık hizmeti dışında hizmet vermiyorlar. Peki, vatandaş bu …

Sağlık çalışanları ‘g(ö)revde!’ Peki Bursa’da vatandaş ne düşünüyor?
Son Güncelleme :

16 Mart 2022 - 11:26

20 views

Hekimler ve sağlık çalışanları haklarını alamamaları sebebiyle grev yaparak acil sağlık hizmeti dışında hizmet vermiyorlar. Peki, vatandaş bu konuyla alakalı ne düşünüyor? Büyük çoğunluk doktorlara hak verirken bazı vatandaşlar ise “Asgari ücrete göre maaşları yeterli” dedi.

RAMAZAN ACAR / BURSADA BUGÜN/BURSA İGFA- Türkiye genelinde bir süredir aralıklarla grevler gerçekleştirerek iş bırakan ve acil sağlık hizmetleri dışında hizmet vermeyen hekimler ve sağlık çalışanları 14-15-16 Mart tarihlerinde de grev kararı aldı. Bu grevle birlikte basın açıklamaları da düzenleyen hekimler isteklerini ve haklarını sıraladı. Bu grev günlerinde ise vatandaşlar randevu alamadı ve muayene olamadı. Vatandaşlar konuyla alakalı ne düşünüyor? Sağlık çalışanlarına ve hekimlere hak veriyorlar mı?

“NANKÖRLER”

Sağlıkta çok güzel yatırımların olduğunu söyleyen bir vatandaş, “Güzel projeler var ama doktorların da haklarını vermeliler. Grev yapabilirler, yapacaklar. Sağlık çalışanlarına her kim hakaret ediyorsa, ağır ceza almalıdırlar. Daha dün sağlık çalışanını darp ettiler. Onlara yazıklar olsun, nankörler. Benim hastam burada yatıyor ve görüyorum canla başla çalışıyorlar” dedi.

“YETERİ KADAR MAAŞ ALIYORLAR”

Doktorlar bir yandan haklılar diyen başka bir vatandaş ise “Emek veriyorlar, insanları sağlığına kavuşturuyorlar ama 15 bin liradan aşağı para alan doktor yok. Bir de asgari ücretle çalışanları düşünsünler ve ona göre bir hak istesinler. Bana göre yeteri kadar maaş alıyorlar ama tabii korona zamanında verdikleri emekler var. Bunun dışında saldırıya uğruyorlar. Bunların olmaması lazım” diye konuştu.