van haber

Saadet Partisi ‘Hayata Değer Katan Kadınlar’ı onurlandırdı « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

20 Temmuz 2024 - 13:23

Saadet Partisi ‘Hayata Değer Katan Kadınlar’ı onurlandırdı

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde anlamlı bir tören düzenleyen Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları, çeşitli alanlarda topluma katkı sunan kadınları …

Saadet Partisi ‘Hayata Değer Katan Kadınlar’ı onurlandırdı
Son Güncelleme :

07 Mart 2022 - 11:24

109 views

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde anlamlı bir tören düzenleyen Saadet Partisi İzmir İl Kadın Kolları, çeşitli alanlarda topluma katkı sunan kadınları ödüllendirdi. “Hayata Değer Katan Kadınlar” teması ile Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde program gerçekleştiren Saadet Partisi Kadın Kolları, başarılı ve örnek çalışmaları ile yol gösteren kadınlara dört dalda plaket takdim etti.

  • ‘Üretkenlik ve Girişimcilik Plaketi’nin sahibi, Balkan mutfağının Türkiye’deki ilk tescilli markasını oluşturarak açtığı iki şubeli bir restoran işleten ve mutfağının ana lezzeti olan organik ürünleri Torbalı’daki arazisinde kendisi üreten Ayşe Karadan oldu.
  • Serebral palsi hastası olan çocuğuna ömrünü adayan, fakat sadece kendi çocuğuyla ilgilenmeyip El Ele Engelliler Derneğini kurarak engellilerin üretime dayalı eğitimi için çalışan Canan Bedük, ‘Fedakâr Anne Plaketi’ kategorisinde ödüllendirildi.
  • Milli Görüş teşkilatlarında önemli görevler üstlenen, Refah Partisi ve Fazilet Partisi döneminde İzmir Kadın Kolları Başkanlığı yapan, 10 yıl Kemalpaşa Belediye Başkanlığı görevinde bulunan eşi merhum Mehmet Ali Özüdoğru’ya destek olan Fatma Özüdoğru, ‘İz Bırakan Anne Plaketi’ne layık görüldü.
  • ‘İyilik Plaketi’ ise hemşirelikten emekli olduktan sonra görev aldığı huzurevlerinde bakım ihtiyacı olan yaşlı bireyler için eğlence alanlarının oluşturulması, ödüllendirme sistematiği, motor becerileri için spor faaliyetlerini ve oyunlaştırma etkinliklerini başarıyla uygulayan Zehra Çakar’a takdim edildi.

Programın ev sahibi olan Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar, plaket töreninde yaptığı konuşmada düzenledikleri bu program ile, kişiliği ve hayatıyla yol gösteren, azim, inanç ve fedakarlıklarıyla ilham veren ve varlıklarıyla değer katan kadınlara teşekkür etmeyi amaçladıklarını kaydetti. Dündar, “Sahip olduğu özelliklerin farkında ve bu potansiyelini; iyinin, güzelin, faydalı ve doğru olanın gerçekleşmesi için kullanan kadın; dünyayı imar eder, medeniyeti inşa eder, toplumu ihya eder. Kadının eğitimini, sağlığını, sosyalleşmesini ve üretime katılmasını sağlamak, bunların önündeki engelleri kaldırmak, aslında hem bireye hem de topluma yapılan en büyük yatırımdır.” dedi.

En doğal hakkın teslimi

Günümüzde kadınların en büyük probleminin geçim sıkıntısı olduğunu vurgulayan Saadet Partili Dündar, “Kadınımız evine gelir getirebilmek için ağır şartlarda, sosyal güvenceden mahrum ve ucuz işgücü olarak çalışmak durumunda kalmaktadır. Kadının kıymetli ve önemli sorumlulukları vardır. Yapıcı, onarıcı, toparlayıcı ve koruyucu özellikleri ile ailenin bel kemiğidir. Bu yüzden geleceğimizi şekillendiren ve evde ağır işçi olarak çalışan ev hanımlarının özlük haklarının verilmesi için yapılacak düzenlemeler bir lütuf değil, en doğal hakkın teslimidir. Varlık gösterdiği her alanda umut olan, hayatı yenileyen tüm kadınlarımızı takdirle karşılıyor, Türkiye’ye kattığı değerle iftihar ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı