van haber

Raf ve Kasa Fiyatlarına Sıkı Denetim « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Temmuz 2024 - 02:52

Raf ve Kasa Fiyatlarına Sıkı Denetim

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki marketlerde sıvı yağ başta olmak üzere çok sayıda ürünün raf ve kasa fiyatlarını …

Raf ve Kasa Fiyatlarına Sıkı Denetim
Son Güncelleme :

08 Mart 2022 - 5:14

107 views

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki marketlerde sıvı yağ başta olmak üzere çok sayıda ürünün raf ve kasa fiyatlarını denetledi.

Son günlerde ülke genelinde sıvı yağ başta olmak üzere çok sayıda ürünün raf ve kasa fiyatları konusunda vatandaşlar nezdinde ortaya çıkan hassasiyeti göz önünde bulunduran Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54. maddesi kapsamında Çorlu’da gıda satışı yapan işletmelerdeki ürünlerin raf ve kasa fiyat etiketleri ile son kullanım tarihi ve hijyen konularında çok sayıda markette denetim gerçekleştirdi.

Zabıta Ekipleri Sıvı Yağ Fiyat Denetimi Gerçekleştirdi

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Bildiğiniz üzere ürünlerdeki fahiş fiyat ve haksız fiyat artışı denetiminde yetkili kurum Ticaret Bakanlığı ve bağlı kurumlardır. Biz Çorlu Belediyesi olarak son zamanlarda özellikle sıvı yağlar başta olmak üzere çok sayıda ürün hakkında vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve taleplerin yanı sıra ülke gündemini değerlendirdik ve bu kapsamda zabıta ekiplerimiz kentimizde faaliyet gösteren işletmelere yönelik olarak ürün etiketleri, raf ile kasa arasındaki etiket fiyat farkı karşılaştırması, hijyen ve son kullanma tarihi konularında denetim gerçekleştirdi.

Kurallara Uymayanlara Cezai İşlem Uygulandı

Ekiplerimizin titiz bir şekilde gerçekleştirdikleri denetimler sonunda etiket, tarife ve fiyat listeleri arasında fark belirlenen, son kullanma tarihi geçmiş hijyenik olmayan ürün satışı gerçekleştiren işletmelere cezai işlem uygulandı. Vatandaşımızın mağdur edilmemesi için denetimlerimizi sıkı bir şekilde devam ettiriyoruz.

Öte yandan haksız fiyat artışı tespit eden ya da bu konuda zarar gördüğünü düşünen vatandaşlarımızın da Ticaret Bakanlığına bağlı tüketici danışma hattı ALO 175’i arayarak ihbarda bulunmaları gerektiğini hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı