1xbet

Prof. Dr. Seza Sinanlar Uslu “Osmanlı Sanat Çevresinde ‘Sanatçı’ Bir Şehzade: Abdülmecid Efendi” başlıklı konferansıyla SSM’de. - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

26 Haziran 2022 - 19:37

Prof. Dr. Seza Sinanlar Uslu “Osmanlı Sanat Çevresinde ‘Sanatçı’ Bir Şehzade: Abdülmecid Efendi” başlıklı konferansıyla SSM’de.

Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi sergi etkinlikleri devam ediyor. Sakıp Sabancı Müzesi’nde Sabancı Holding’in desteğiyle devam …

Prof. Dr. Seza Sinanlar Uslu “Osmanlı Sanat Çevresinde ‘Sanatçı’ Bir Şehzade: Abdülmecid Efendi” başlıklı konferansıyla SSM’de.
Son Güncelleme :

11 Nisan 2022 - 13:14

19 views

Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi sergi etkinlikleri devam ediyor.

Sakıp Sabancı Müzesi’nde Sabancı Holding’in desteğiyle devam eden “Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi” sergisi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler,19. yüzyıl Osmanlı dünyasında kültür, sanat ve basın kaynakları üzerine çalışmaları olan Prof. Dr. Seza Sinanlar Uslu’nun“Osmanlı Sanat Çevresinde ‘Sanatçı’ Bir Şehzade: Abdülmecid Efendi” başlıklı konuşmasıyla sona eriyor.

12 Nisan Salı günü saat 16.00’de çevrimiçi gerçekleştirilecek konferans,19.yüzyıldaPera’nın gelişen kültür ve sanat ortamı ve dönemin plastik sanatlar alanındaki gelişmeleri ışığında Abdülmecid Efendi’nin söz konusu ortamdaki ressam, sanatsever, daha çok da sanatı koruyan, himaye eden şehzade kimliğine odaklanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı