1xbet

van haber

Pazaryeri Belediyesinde Toplu sözleşme işçinin yüzünü güldürdü - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Aralık 2023 - 12:05

Pazaryeri Belediyesinde Toplu sözleşme işçinin yüzünü güldürdü

Bilecik’in Pazaryeri Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında, toplu iş sözleşmesi ile 25 işçinin maaşı yeniden belirlendi. Pazaryeri …

Pazaryeri Belediyesinde Toplu sözleşme işçinin yüzünü güldürdü
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 3:56

91 views

Bilecik’in Pazaryeri Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında, toplu iş sözleşmesi ile 25 işçinin maaşı yeniden belirlendi.

Pazaryeri Gündem (BİLECİK İGFA) – Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak ve işçi temsilcisi Hüseyin İlhan’ ın da yer aldığı görüşmede yeni sözleşme maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Pazaryeri Belediyesi personeli sendikaya bağlı 25 işçinin alacağı ücret zamları belirlendi.Yapılan sözleşme hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, kendisinin daha önce belediyede işçi olarak çalıştığını anımsatarak işçi ücretlerine ilk 6 ay %30, 2. Altı ay ikinci yıl ise enflasyon farkı olmak üzere sözleşmeyi karşılıklı olarak imzalandığını aktardı.

Başkan Tekin, “Çok zengin bir belediye değiliz ama sizlerin de kıymetini bilirim o yüzden sendika ile gayet güzel bir şekilde orta yolda buluştuk. Personelimize ve Belediyemize hayırlı olsun.” dedi.