1xbet

Oscar gecesini Hürriyet Bizimle’de değerlendirdiler - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

11 Ağustos 2022 - 02:22

Oscar gecesini Hürriyet Bizimle’de değerlendirdiler

Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde hazırlanan ‘Hürriyet Bizimle’ Youtube programının bu haftaki konuğu Seda Türkoğlu, geceye yaşanan büyük skandal …

Oscar gecesini Hürriyet Bizimle’de değerlendirdiler
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 3:36

18 views

Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde hazırlanan ‘Hürriyet Bizimle’ Youtube programının bu haftaki konuğu Seda Türkoğlu, geceye yaşanan büyük skandal ile ses getiren 94. Akademi Ödül Töreni’ni değerlendirdi.

Her hafta Youtube kanalında yayınlanan ‘Hürriyet Bizimle’ programının bu haftaki konuğu Hürriyet Gazetesi Dış Haberler Editörü Seda Türkoğlu oldu. Moderatör Fulya Soybaş ile bu yılın Oscar ödüllü filmlerini ve geceye damgasını vuran gelişmeleri masaya yatırdı.

Uzun yıllar boyunca dış haberler masasında görev yapan Seda Türkoğlu, “Geçen yıllarda kadın adayların ve sunucuların sayısının az bulunması üzerine kadın erkek çeşitliliğin eşit dağılımının olduğu bir tören izledik. Jane Champion ‘The Power Of The Dog’ filmi ile Oscar tarihinde En İyi Yönetmen ödülünü alan üçüncü kadın oldu. Kadın hakları, tören boyunca dikkat çeken eşitlik konularından sadece biriydi. Irk çeşitliliğinin dikkat çektiği bir tören olmasının yanı sıra ‘Coda’ filmi ile ödül alan Troy Kotsur En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alan ilk işitme engelli oyuncu oldu. Teşekkür konuşmasını işaret diliyle yapan Troy Kotsur’a izleyicilerden gelen alkışladılar işaret diliyle oldu” dedi.

Will Smith’in ödül alması ile geceye damgasını vuran karmaşayı değerlendiren Seda Türkoğlu, “Oscar ödül törenlerinde ani tepkiler yaşanması aslında beklenilen bir olaydır ancak Will Smith’in Chris Rock’a attığı tokat beklenilen türden bir tepki değildi. Chris Rock’ın konuşmasının daha önceden yazılmış olması, güvenliklerin hiç müdahale etmemesi ve Chris Rock’ın tepkisizliği akıllara olayın son yıllarda popülaritesini kaybeden Oscar törenini canlandıracak bir kurgu olabileceğini getiriyor. Yaşananlar eğer kurguysa kötü olarak nitelendirilebilir ancak gerçekse daha da kötüydü” diye devam etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı