1xbet

Okuyan Bir Gelecek için Runtalya bağış maratonu 21 Mart’a kadar devam ediyor - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

27 Haziran 2022 - 13:48

Okuyan Bir Gelecek için Runtalya bağış maratonu 21 Mart’a kadar devam ediyor

6 Mart’ta Antalya’da koşulan Runtalya Maratonu’nda Kilit Grup’un 116 çalışanı, İstanbul’dan gelen Generali Sigorta’nın 7 çalışanı, gönüllü …

Okuyan Bir Gelecek için Runtalya bağış maratonu 21 Mart’a kadar devam ediyor
Son Güncelleme :

15 Mart 2022 - 1:18

11 views

6 Mart’ta Antalya’da koşulan Runtalya Maratonu’nda Kilit Grup’un 116 çalışanı, İstanbul’dan gelen Generali Sigorta’nın 7 çalışanı, gönüllü koşucular ve AÇEV çalışanlarından oluşan 150 kişilik bir ekip, parkuru AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek projesi için adımladı. Baba Destek Programı Antalya Eğitimcileri, BADEP mezunu babalar ve çocukları ise hem hazırlıklarda hem de parkurda AÇEV’e destek oldu.

Türkiye’de 5 yaş altındaki çocukların yüzde 71’inin evinde ya 3’ten az çocuk kitabı bulunuyor ya da hiç bulunmuyor. AÇEV, Okuyan Bir Gelecek projesine yapılan bağışlar sayesinde, çocuklara ve ailelerine içinde hikâye kitaplarının yanı sıra, boya kalemi, oyun hamuru gibi yardımcı malzemelerin de bulunduğu setleri ulaştırıyor.

AÇEV, Runtalya Maratonu’ndan gelen destekle toplam 3 bin 750 ihtiyaç sahibi çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Okuyan Bir Gelecek hayaline ortak olmak isteyenler Adım Adım internet sitesi üzerinden 21 Mart’a kadar AÇEV’e bağışta bulunmaya devam edebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı