1xbet

Meteoroloji'den kritik uyarı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

27 Haziran 2022 - 07:58

Meteoroloji’den kritik uyarı

Günlerdir soğuk hava etkisi altında olan Türkiye genelinde çarşamba gününden itibaren sıcak hava etkili olacak. Meteoroloji raporuna göre …

Meteoroloji’den kritik uyarı
Son Güncelleme :

29 Mart 2022 - 8:22

13 views

Günlerdir soğuk hava etkisi altında olan Türkiye genelinde çarşamba gününden itibaren sıcak hava etkili olacak. Meteoroloji raporuna göre sıcaklıklar 5 ilâ 10 derece yükselmesi ve mevsim normallerinin 6 ilâ 12 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının, salı günü doğu bölgelerimizde, çarşamba gününden itibaren de ülkemiz genelinde artmaya başlayarak, önümüzdeki hafta başına kadar hissedilir derecede (5 ilâ 10 derece) yükselmesi ve mevsim normallerinin 6 ilâ 12 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Sıcaklıklardaki yükselişe bağlı olarak, başta kuzey, iç ve doğu bölgelerimizde, yüksek kar örtüsünün olduğu yerlerde, kar erimeleri sebebiyle meydana gelmesi muhtemel heyelan, çığ riski ile su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.