1xbet

Menderes Belediyesi’nden Ramazan ayı öncesi fırınlara denetim - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Temmuz 2022 - 20:13

Menderes Belediyesi’nden Ramazan ayı öncesi fırınlara denetim

Menderes Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi ilçedeki fırınlarda hijyen ve gıda güvenliği denetimi yaptı. Menderes Belediye Başkanı Mustafa …

Menderes Belediyesi’nden Ramazan ayı öncesi fırınlara denetim
Son Güncelleme :

30 Mart 2022 - 11:26

15 views

Menderes Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi ilçedeki fırınlarda hijyen ve gıda güvenliği denetimi yaptı.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceğini belirtti.

Mevzuata uymayan fırınlara uyarı

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi fırınlarda ve tatlı siparişi alan işletmelerde denetimlerini artıran Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçedeki tüm fırınlara denetimde bulundu.

Denetimler hakkında bilgi veren Başkan Kayalar, “Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekip arkadaşlarımız Ramazan ayı öncesi merkez, kırsal ve sahil bölgelerimizdeki fırınlara denetimlerini artırdı. Yapılan kontrollerde, ekmeklerin gramaj kontrolü yapılırken, mevzuata uygun olmayan işletmelere gerekli uyarılarda bulunuldu.” dedi.

“Amacımız vatandaşlarımızın bereketli bir Ramazan geçirmeleri”

Başkan Kayalar, denetimlerin devam edeceğini belirterek şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızın daha huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmesi için ilçemizin genelindeki tüm fırınlara denetimlerimizi artırdık. Yanlış ve eksik gramajlarla satış yapan satıcılara fırsat vermeyerek vatandaşlarımızın bereketli bir ay geçirmesini amaçlıyor ve bunun için çalışmalarımızı sıklaştırıyoruz. Bu kapsamda denetimlerimiz 44 mahallemizde devam edecek.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı