1xbet

Mardin öğrencilere sahip çıkıyor - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 09:39

Mardin öğrencilere sahip çıkıyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Binasında öğrencilere yönelik eğitim …

Mardin öğrencilere sahip çıkıyor
Son Güncelleme :

02 Nisan 2022 - 12:54

22 views

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Binasında öğrencilere yönelik eğitim ödemeleri konusuyla alakalı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla 2022 yılında Mardin ili ve ilçelerinde ikamet etmekte olan sosyo ekonomik düzeyi düşük dar gelirli ve ihtiyaç sahibi örgün eğitim gören üniversite öğrencilerinin ailelerine nakdi yardım yaptıklarını belirtti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin yardım kampanyasında 10 bin 620 kişiden başvuru alınıp mevcut başvurulardan 7 bin 652’si olumlu sonuçlandırıldı. Başvurusu onaylanan ihtiyaç sahibi öğrencilerin ailelerinin hesaplarına bin TL para yardımı yatırılmaya başlandı.

Vali Demirtaş ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek; ‘Bu yıl 31 Ocak tarihinde başlattığımız örgün eğitim gören üniversite öğrencilerimizin ailelerine yönelik nakdi yardım kampanyası da bu çalışmalarımızdan biridir. Büyükşehir Belediyemizce toplamda 7 milyon 652 bin TL nakdi yardım yapılmıştır. Evlatlarımızın donanımlı hale gelmesi amacıyla Büyükşehir Belediyemizin imkânları dâhilinde eğitim desteği yardımlarımızı sürdüreceğiz. Kültürün, sanatın ve medeniyetin ortaya çıktığı bu topraklarda, kile ve taşa sinen bilim ve eğitim tecrübemizle yepyeni bir başarı hikâyesini hep birlikte yazacağız” diye konuştu.

Basın açıklamasında Vali Demirtaş’ın yanı sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Necmettin Nas ile birlikte kurum personelleri hazır bulundu.