1xbet

Malatya 2. Kayısı Çiçeği Şenlikleri start aldı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

26 Haziran 2022 - 19:50

Malatya 2. Kayısı Çiçeği Şenlikleri start aldı

Malatya’nın kültür, sanat ve turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve Malatya’nın özellikle gastronomi alanında tanıtımının yapılması amacıyla …

Malatya 2. Kayısı Çiçeği Şenlikleri start aldı
Son Güncelleme :

24 Mart 2022 - 2:10

13 views

Malatya’nın kültür, sanat ve turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve Malatya’nın özellikle gastronomi alanında tanıtımının yapılması amacıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi KÜLTÜR A.Ş organizesinde gerçekleştirilecek olan 2 Kayısı Çiçeği Şenlikleri 23 Mart Çarşamba günü düzenlenen tenis turnuvası ile start aldı.

MALATYA (İGFA)– Tenis turnuvası ile start alan Kayısı Çiçeği Şenlikleri kapsamında Malatya mutfağı,Türkiye’nin tanınmış gurme yazar, akademisyen ve şefleri tarafından incelenecek,kayısılı ve Malatya mutfağının en özgün yemekleri özel isimlerce mutfak çalışmalarıçerçevesinde basın ve kamuoyu ile buluşturulacak.

Tenis Turnuvası, Fotoğrafçılar Maratonu, Trekkıng ve Yamaç Paraşütü sporlarındayarışmaların yapılacağı şenlikler kapsamında ayrıca Coğrafi Tescilli Yöresel YemekYarışması da düzenlenecek. Ayrıca şenlikler kapsamında insan sağlığı-diyet ve kayısıüzerine bir panel de düzenlenecek.