1xbet

Kütahya Yoncalı'nın yoluna konfor geldi - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

11 Ağustos 2022 - 09:24

Kütahya Yoncalı’nın yoluna konfor geldi

Kütahya’da termal turizm alanında Türkiye’nin önemli merkezlerinden birisi olan Yoncalı’da başlatılan beton yol imalatı tamamlandı. KÜTAHYA …

Kütahya Yoncalı’nın yoluna konfor geldi
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 5:28

22 views

Kütahya’da termal turizm alanında Türkiye’nin önemli merkezlerinden birisi olan Yoncalı’da başlatılan beton yol imalatı tamamlandı.

KÜTAHYA (İGFA) – Yoncalı’nın, termal turizmden yeterli payı alması adına alt yapı ve üst yapı çalışmaları planlanan ve imalatına başlanılan yol çalışmaları, futbol sahaları ve diğer donatılar hızla tamamlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2021 yılı sonuna doğru başlanılan beton yol imalatı bugün itibariyle tamamlandı.

Toplam 2 bin 929 metre uzunluğundaki beton yol, çevreyolu ile Yoncalı Mahallesi Kütahya Caddesi arası, fizik tedavi hastanesi, oteller bölgesi ve bağlantı yollarını kapsıyor.

İkinci etap olarak ise, Yoncalı Mahallesi Kütahya Caddesi ile çevre yolu bağlantısı olan 1729 metrelik yol tamamlandı. Yapılan çalışmalarla birlikte toplam 2929 metrelik beton yolun imalatında, 7 bin 843 ton beton serimi yapıldı. Yapımı biten beton yol ile birlikte çevre yolundan Yoncalı’ya ve oteller bölgesine ulaşım konforu artırıldı.