1xbet

Kütahya UNESCO Konağından dünyaya - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

26 Haziran 2022 - 21:18

Kütahya UNESCO Konağından dünyaya

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Germiyan Sokak’ta yer alan UNESCO Konağında faaliyet …

Kütahya  UNESCO Konağından dünyaya
Son Güncelleme :

24 Nisan 2022 - 3:36

10 views

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Germiyan Sokak’ta yer alan UNESCO Konağında faaliyet gösteren sanatçıları ve konağı ziyaret etti.

KÜTAHYA İGFA- Germiyan Sokak’ta yer alan UNECO Konağını, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, MHP KAÇEP Kütahya Komisyon Başkanı Hülya Öztürk ve Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık ile birlikte ziyaret eden, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, konak hakkında bilgiler aldı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Kütahya Belediyesi olarak kültür ve kültürel değerler ile birlikte sanat ve sanatçıya sahip çıkan bir yönetim anlayışı ile UNESCO Konağı’nda Kütahya’nın el emeği göz nuru eserlerini sergiliyoruz. Bu eserlerimizi önce Kütahya’ya ve bölgeye daha sonra da dünyaya tanıtıyoruz. Ayrıca konakta kursiyerlere verilen kurslar ile Kütahya’nın hazinesi olan el sanatları gelecek kuşaklara da aktarılıyor” dedi.