van haber

Kocaman’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

20 Temmuz 2024 - 13:28

Kocaman’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M. Mustafa Kocaman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kocaman mesajında …

Kocaman’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Son Güncelleme :

08 Mart 2022 - 3:56

90 views

Kartepe Belediye Başkanı Av.M. Mustafa Kocaman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kocaman mesajında;

‘’Kadınlarımız, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımızdır” dedi. Peygamber Efendimiz de, “Cennet annelerin ayaklarının altındadır” diyerek kadınların toplumun birliği ve dirliği için ne derecede önemli olduğunu yüzyıllar önce tüm insanlığa izah etmiştir.

Öncelikle Kartepemize ve sonra ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlara örnek olacak başarılarıyla adlarından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, cesur, üretken ve özgüveni yüksek kadınlarımız güçlü Türkiye’nin en temel güvencesidir. Kadın, elinin değdiği yeri güzelleştirir. Bu vesile ile mücadeleleri, fedakarlıkları, emekleri asla bir gün ile sınırlandırılamayacak olan güçlü Türk kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Her koşulda; üreten, çalışan ve emektar kadınlarımızın imkânlarımız ölçüsünde maddi-manevi desteklerimizle yanında olduk ve olacağız.

Kadınlarımızın şiddete, baskıya, ayrımcılığa maruz kalmaması, siyasal yaşama ve iş yaşamına daha fazla katılması, kadınlarımıza sunulan imkanların daha artması, daha iyi şartlarda yaşama ve çalışma koşullarının sağlanması dileklerimle toplumumuzun temel direği olan kadınlarımızın “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı