van haber

Kocaeli İzmit Belediyesinden öğrencilere ‘Bisiklet ile Trafik Eğitimi’ « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Temmuz 2024 - 02:09

Kocaeli İzmit Belediyesinden öğrencilere ‘Bisiklet ile Trafik Eğitimi’

Yahya Kaptan İlkokulu öğrencileri, İzmit Belediyesi Yahya Kaptan Bisiklet Trafik Eğitim Pisti’nde uzman eğitmenler eşliğinde trafikte güvenli …

Kocaeli İzmit Belediyesinden öğrencilere ‘Bisiklet ile Trafik Eğitimi’
Son Güncelleme :

06 Mart 2022 - 18:13

181 views

Yahya Kaptan İlkokulu öğrencileri, İzmit Belediyesi Yahya Kaptan Bisiklet Trafik Eğitim Pisti’nde uzman eğitmenler eşliğinde trafikte güvenli sürüş eğitimi aldı.

KOCAELİ (İGFA)- İzmit ilçe sınırlarında faaliyet gösteren tüm okulların ve vatandaşların ücretsiz olarak faydalandığı “Bisiklet ile Trafik Eğitimi” ile vatandaşlar ve öğrenciler bisiklet kullanmayı öğreniyor. Trafikte güvenli sürüş eğitimine katılan Yahya Kaptan İlkokulu öğrencileri, bisiklet sürüş teknikleri yanı sıra trafikte dikkat edilmesi gereken kuralları sözlü ve uygulamalı bir şekilde öğrendi. İzmit Belediyesi Yahya Kaptan Bisiklet Trafik Eğitim Pisti’nde eğitim alan öğrenciler bilgi sahibi olurken hem eğlendi hem de bisiklete dair eğitimlerden faydalandı.

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, ‘Trafikte Güvenli Sürüş Etkinliği’ adı altında eğitimlerine tam gaz devam ediyor. Vatandaşlar ve öğrenciler için Milli Bisikletçi ve Uzman Antrenör Mehmet Bozdemir ile Beden Eğitimi Öğretmeni ve Uzman Antrenör Ece Güneş Çevikel eşliğinde eğitimler veriliyor.