1xbet

KKTC'ye İstanbul Şişli'de yeni hizmet binası - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 09:48

KKTC’ye İstanbul Şişli’de yeni hizmet binası

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İstanbul Başkonsolosluğu’ndan gelen talebi geri çevirmeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Şişli …

KKTC’ye İstanbul Şişli’de yeni hizmet binası
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 8:36

34 views

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İstanbul Başkonsolosluğu’ndan gelen talebi geri çevirmeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Şişli Mecidiyeköy’deki yaklaşık 1000 metrekarelik alanı “Yavru Vatan”a tahsis etti.

İSTANBUL (İGFA) – KKTC, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yer tahsisiyle İstanbul’daki yeni hizmet binasına kavuştu.

Şişli’deki 1000 metrekarelik hizmet binasının açılışı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve KKTC İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar tarafından gerçekleştirildi.

Hizmet binasının, KKTC halkına en güzel hizmetleri vermesine vesile olmasını dilediğini belirten İmamoğlu, Büyükşehir olarak Başkonsolosluğun bu ihtiyacını aktardığında farklı arayışları da içine katarak çaba içerisinde olduklarını belirterek, “Başta güvenlik olsun, diğer hususlar, çalışma kolaylığı, erişim kolaylığı, her şey ön planda tutularak, kendi tercihlerine dönük de bu alanı, yaklaşık bin metrekarelik bir alanı kendilerinin kullanımına sunmanın gururunu yaşıyoruz. Çünkü KKTC, tarihsel bağları, kardeşliği ve tarihi birtakım anlarıyla ilgili beraber, anavatanın çok önemli bir mevzusu, tabiri caizse gözünün her an orada olduğu, ‘Yavru Vatan’ diye tariflediğimiz bir ülkedir, bir devlettir. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti, garantör devlet olarak, her zaman KKTC’nin yanında olacaktır ve mücadelesinin en önemli paydaşı olacaktır” diye konuştu.

“KKTC, her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış, bedeli canlar ile ödenmiş öz vatan toprağımızdır” diyen İstanbul Valisi Yerlikaya ise, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosluğumuz, İstanbul’umuzun merkezinde, ziyaretçilerinin rahatlıkla ulaşabileceği bu modern binasına kavuştu. İnanıyorum ki, Başkonsolosluğumuz, bu yeni binasında çok daha modern, çok daha verimli bir şekilde hizmet sunabilecektir” dedi.