van haber

Kemalpaşa’da 2.Kadın İstihdamı Etkinliği gerçekleştiriliyor « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Temmuz 2024 - 01:58

Kemalpaşa’da 2.Kadın İstihdamı Etkinliği gerçekleştiriliyor

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Kemalpaşa Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerle dolu dolu kutlanacak. Kemalpaşa Belediyesi, kadınların …

Kemalpaşa’da 2.Kadın İstihdamı Etkinliği gerçekleştiriliyor
Son Güncelleme :

07 Mart 2022 - 0:14

101 views

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Kemalpaşa Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerle dolu dolu kutlanacak.

Kemalpaşa Belediyesi, kadınların ülke ekonomisindeki payını artırmak, üretimde fırsat eşitliği sunmak amacıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Rekreasyon Alanı’nda “Hayata Yeniden Başla” sloganı ile etkinlikler düzenliyor. Kadın istihdamının Kemalpaşa’da artırılmasına yönelik düzenlenen programda yüzlerce kadına iş imkânı sağlanacak. Kemalpaşa Rekreasyon Alanı’nda 8 Mart günü saat 09:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte, üretici kadınları desteklemek amacıyla yüzlerce kadın alanda stant kurarak el emeği ürünlerini satma imkanı bulacak.

İŞ İNSANLARI VE KADINLAR BULUŞACAK

Kemalpaşa Rekreasyon alanında bu sene ikincisi düzenlenecek etkinlikte, çeşitli firmalardan iş insanları ile kadınlar bir araya gelerek kadınlara istihdam sağlanacak. Etkinliğe tüm kadınları davet eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı açıklamasında, “Emek hareketlerinden doğarak, Kadınlar Günü ile özdeşleşen 8 Mart gününü ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ olarak kutlamaktayız. Özellikle son yıllarda kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet ve baskı en temel insani haklarından olan yaşam hakkını tehdit etmektedir. Bu konuyu, bütün Dünya ülkelerinin üzerine önemle eğilmesi ve en kısa sürede çözmesi gereken bir insanlık problemi olarak görüyorum.”

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNDEN UZAK BİR ÖMÜR DİLİYORUM”

Kemalpaşa Belediyesi olarak, göreve geldiğimizde hayata geçirdiğimiz ilk projelerden bir tanesi olan Kadın Danışma Merkezi’mizde, kadınlarımıza yönelik sosyal ve psikolojik desteklerin yanı sıra istihdam sağlayan projeler ile kadının sosyal yaşam ve üretim alanında yerini her zaman desteklemek için çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz kadın istihdamı etkinliği ile 320 kadınımıza iş imkânı sağlamış olduk. Bu yıl 8 Mart’ta ikincisini gerçekleştireceğimiz etkinliği geliştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, tüm kadınlarımıza şiddetin her türlüsünden uzak ve yaşamın her alanında özgür hissedecekleri bir ömür diliyorum. “ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı