1xbet

Kazakistan ve Azerbaycanlı gazeteciler İnegöl’e hayran kaldı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

29 Haziran 2022 - 09:58

Kazakistan ve Azerbaycanlı gazeteciler İnegöl’e hayran kaldı

Bursa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti olması sebebiyle etkinlikler kapsamında şehre gelen Kazakistan ve Azerbaycanlı gazeteciler, İnegöl …

Kazakistan ve Azerbaycanlı gazeteciler İnegöl’e hayran kaldı
Son Güncelleme :

31 Mart 2022 - 1:38

18 views

Bursa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti olması sebebiyle etkinlikler kapsamında şehre gelen Kazakistan ve Azerbaycanlı gazeteciler, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın konuğu oldu. Oylat’ta misafir edilen konuk gazeteciler hem İnegöl’e hem Oylat’a hayran kaldı.

BURSA (İGFA)- Bursa, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Kutlamalar kapsamında dönem dönem farklı gruplar ve konukların ağırlandığı şehre gelen Kazakistan ve Azerbaycanlı Gazeteciler, bu sabah İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın misafiri oldu. Oylat’ta konaklayan Kazakistan ve Azerbaycanlı Gazeteciler hem İnegöl hem de Oylat’a hayran kaldı.

Küresel Gazeteciler Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir ve KGK Bursa Başkanı Hasan Yalçın koordinasyonunda gerçekleşen buluşmada, Oylat’ta konaklayan Kazakistanlı konuklarla Belediye Başkanı Alper Taban da kahvaltıda bir araya geldi. Çağlayan otelde kahvaltı sırasında ve sonrasında yapılan çay sohbetinde Kazakistan ve Azebaycanlı gazetecilere İnegöl’ü ve Oylat’ı tanıtan Başkan Alper Taban, şehrin doğal güzellikleri, sanayisi, tarımı ve turizm değerlerini bir bir anlattı. İnegöl’ü keşfetmeye Oylat’tan başlayan konuklar da hem gördükleri hem de İnegöl ile ilgili verilen bilgiler sonrası şehre karşı büyük hayranlık duydu. Özellikle sanayi üretimiyle birlikte tarımın da gelişmesi ve turizm alanında adımlar atılması, 3 önemli başlığın aynı şehirde yer alması nedeniyle konukların ilgisini çekti.

Kazakistan ve Azerbaycanlı gazetecilere kendilerini İnegöl’de ağırlamaktan mutluk duyduklarını kaydeden Başkan Alper Taban, aynı zamanda tüm misafirleri İnegöl’ün gönül elçileri olarak gördüklerini de vurguladı.