1xbet

Kayseri Kocasinan'dan fidan açılımı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

6 Temmuz 2022 - 00:10

Kayseri Kocasinan’dan fidan açılımı

Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil Kocasinan için yapılan çalışmalarla park sayısında rekor kırdıklarını ve …

Kayseri Kocasinan’dan fidan açılımı
Son Güncelleme :

29 Mart 2022 - 7:56

17 views

Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil Kocasinan için yapılan çalışmalarla park sayısında rekor kırdıklarını ve 7 yılda 620 bin ağaç diktiklerini belirterek, 2022 yılında ise 100 binden fazla ağacı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan’da daha fazla park ve yeşil alan oluşturarak kişi başına düşen yeşil alan miktarını dünya standartlarının üzerine çıkardıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında her yıl hedefledikleri 100 bin adet ağacı toprakla buluşturduklarını dile getirirken, “7 yılda yaptığımız çalışmalarla park sayısını yükselterek, yine yeşil alan rekoru kırdık. Ayrıca 620 bin ağaç diktik. Bilindiği üzere Dünya standartlarına göre kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 metrekare iken, yaptığımız hizmetlerle Kocasinan’da kişi başına düşen alan miktarı 15,1 metrekareye ulaştı. Böylece Kocasinan, toplam yeşil alan 6 milyon 50 bin 962 metrekare ile dünya standartlarının yüzde 60’in üzerinde yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı daha da güzelleştirmek adına benzer projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.