1xbet

Kayseri Kocasinan Belediyesi zabıta ekiplerinden Ramazan öncesi denetim - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

29 Haziran 2022 - 08:58

Kayseri Kocasinan Belediyesi zabıta ekiplerinden Ramazan öncesi denetim

Kocasinan Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmasını …

Kayseri Kocasinan Belediyesi zabıta ekiplerinden Ramazan öncesi denetim
Son Güncelleme :

30 Mart 2022 - 10:02

18 views

Kocasinan Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla esnaf denetimlerini artırdı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)- Ramazan ayında vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketmelerini sağlamak için denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, halkımızın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti. Bu kapsamda gıda üretimi yapan noktalarda özellikle terazi ve hijyen üzerinde yoğunlaşarak mamullerin daha sağlıklı ve temiz koşullarda üretilmesi için denetim gerçekleştiren ekipler, imalathanelerin mutfaklarına, kullandıkları malzemelerin tarihlerine, ürünlerin gramajlarına, çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizliklerine uyulup uyulmadığı denetlendi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “HALK SAĞLIĞI İLE OYNAYANA MÜSAADE ETMEYİZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, zabıta ekiplerinin sık sık denetimlerde bulunduğunu belirterek “Vatandaşlarımızın sağlığı bizlerin önceliğidir. İlçemizde halkımızın sağlığını tehdit edebilecek en ufak bir uygulamaya asla müsaade etmeyiz. Denetimlerini aralıksız sürdüren ekiplerimiz, yaklaşan Ramazan ayı öncesi de gerekli denetimlerini yaptılar ve bundan sonra da sık sık yapacaklar. Vatandaşlarımız halk sağılığını tehdit edebilecek bir durumla karşılaştıklarında Kocasinan Belediyesi’nin 222 70 00 nolu çözüm merkezini arayarak ekiplerimize yardımcı olabilirler” ifadelerine yer verdi.