1xbet

Karasu’dan Cemevi Yönetimine Ziyaret - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

6 Temmuz 2022 - 15:16

Karasu’dan Cemevi Yönetimine Ziyaret

Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Karasu, Narlıdere Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma Derneği başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Aslan ve …

Karasu’dan Cemevi Yönetimine Ziyaret
Son Güncelleme :

23 Mart 2022 - 13:14

12 views

Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Karasu, Narlıdere Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma Derneği başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Aslan ve yönetim kurulu üyelerine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

1997 yılından beri Narlıdere’de yaşadığını ve 25 yıldır derneğin tüm çalışmalarına olanakları çerçevesinde kadar destek olduklarını dile getiren Erkan Karasu, “Narlıdere Alevi Bektaşi Derneği’nin inanç ritüeli dışında verdiği Demokrasi mücadelesi tüm sivil toplum örgütlerine örnektir. Sadece İzmir değil Türkiye ‘de örneğine az rastlanacak bir dernek ve bu derneğin üyesi olmak bizlere gurur veriyor. 1990’lı yıllarda Alevi derneklerine üye olmak, “Ateşten Gömlek Giymek” gibiydi. Bu derneğin ilk kuruluşundan bugünlere gelmesinde emeği olan mücadele eden her bir yöneticisine ve üyesine minnettarız. Son genel kurulda güven tazeleyen Başkan Mustafa Aslan ve yönetim kurulu üyelerine bundan sonraki süreçte başarılar dileriz, bu başarıyı daha ileriye taşımak için elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyiz” dedi.

1991 yılında Narlıdere ‘de kurulan derneğin farklı kademelerinde görev alan, son 19 yıldır da başkanlığını yürüten Mustafa Aslan, ziyaretin çok anlamlı olduğunu söyledi. Aslan, “İnançsal ritüellerimizi yaşattığımız derneğimizin, gündelik hayatlarımızdaki sorunlara da uzak olmadığını, tüm dostlarımız bilir. Derneğimiz inanç ritüelinin yanı sıra demokrasi mücadelesi de veriyor. Kadınlarımız, gençlerimiz için her türlü sosyal faaliyetler, inanç ritüeli ve farkındalık yaratmak bizlerin en büyük görevleri arasındadır” dedi.

Yeni seçilen yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, kadın meclisinin kurulmasına da vesile olduklarını hatırlatan Aslan, kadın meclisinin kendi içinde yapacağı çalışmaları bağımsız bir şekilde yürüteceğini ve altı aylık süreçlerde dönem sözcüsünün seçileceğini söyledi. Dernek yönetimi olarak Berlin Cemevi ve Narlıdere Cemevi olarak 11-23 Nisan tarihlerinde gençlik değişim programı yapacaklarını hatırlatan, “Derneğimizden 15 genç arkadaşımız ve Berlin’den gelecek olan 20 genç arkadaşımızla birlikte İzmir’de gençlik kampı yapacağız.

Tüm dünyada son üç yıldır yaşanan felaketlerin en başında Covid-19 meselesi ülkemizde de kendini en üst safhada gösterdi. Dernek olarak pandemi dönemlerinde elimizden gelen her türlü ihtiyaca karşılık vererek bir nebze olsun insanlarımıza fayda sağlamaya çalıştık.

Pandeminin sıkıntılı sürecinde Ayvalık Belediyesi Başkan yardımcımız Erkan Karasu da bizlere gerçek anlamda her türlü desteği sağladı. Hem bu destekleri ve bugünkü anlamlı ziyaretleri için kendisine ve beraberinde gelen tüm dostlarımıza çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı