1xbet

van haber

Karaburun’da “Kadın” coşkusu bitmiyor - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Ekim 2023 - 14:19

Karaburun’da “Kadın” coşkusu bitmiyor

Karaburun’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, Karaburun Kadın Platformu ile Karaburun Belediyesi’nin birlikte düzenlediği ve iki …

Karaburun’da “Kadın” coşkusu bitmiyor
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 11:12

46 views

Karaburun’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, Karaburun Kadın Platformu ile Karaburun Belediyesi’nin birlikte düzenlediği ve iki güne yayılan etkinliklere, ilçede yaşayan kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinliklerde verilen mesajların ortak dili kadına karşı şiddetin son bulması oldu.

Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde konuşan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ülkelerin kalkınmışlık düzeyinin sosyal ve ekonomik yaşamın tüm alanlarında kadına verilen değerle orantılı olduğuna dikkat çekti. Kadınlar Günü’nün önemine vurgu yapan Erdoğan, “Atatürk Türkiyesi her yaştan kadınların omuzlarında medeniyet ışığına doğru kararlı adımlarla yürümeye devam edecektir.” dedi.

// KADIN YÜRÜYÜŞÜNDE BÜYÜK COŞKU

8 Mart’ta Nergis Kafe’de gerçekleştirilen Karaburun Kadın Platformu Ritm Korosu, Şef Ejder Uçuk yönetiminde bir konser verirken, sonrasında ilçe merkezinde Kadın Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Etkinliklerin ikinci gününde ise Handan Gökçek’in yazdığı, Yılmaz Tüzün’ün yönettiği, Yasemin Şimşek Tüzün’ün sahnelediği “Bebek-ler” adlı tiyatro oyunu Mordoğan Çok Amaçlı Salon’da Karaburunlu kadınlarla buluştu. Oyun, kadın olmak ile ilgili önemli ve farkındalık yaratan mesajları ile izleyiciler tarafından çok beğenildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı