van haber

Kaan Projesi’nin kapsamı genişletildi « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Temmuz 2024 - 01:35

Kaan Projesi’nin kapsamı genişletildi

Genel kolluk İle özel güvenliğin iş birliğini Sağlayan Kaan Projesi’nin kapsamı genişletildi. ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı, genel kolluk …

Kaan Projesi’nin kapsamı genişletildi
Son Güncelleme :

07 Mart 2022 - 12:52

134 views

Genel kolluk İle özel güvenliğin iş birliğini Sağlayan Kaan Projesi’nin kapsamı genişletildi.

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı, genel kolluk ile özel güvenliğin iş birliği ve entegrasyonunu sağlayan Kaan Projesi’nin kapsamının, zincir oteller, havalimanları, AVM’ler, toplu ulaşım alanları, eğitim-öğretim kurumları, şehir hastaneleri ile stratejik binalardaki özel güvenlik görevlilerini de kapsayacak şekilde genişletildi.

2019 yılında hayata geçirilen Kaan Projesi ile özel güvenlik görevlilerinin, genel kollukla etkili iletişimi ve koordinasyonu sağlanarak özel güvenliğin olduğu yerde olaylara zamanında ve etkin müdahale edebilmesi amaçlandığı kaydedildi.

Proje kapsamında ilk etapta İstanbul Esenyurt’taki sitelerde görevli özel güvenlikler ve site yöneticilerine rehberlik edici denetimler ve eğitimler gerçekleştirildi. Uygulamanın başarılı olmasıyla, ülke genelindeki tüm site güvenlik görevlileri ve yöneticileri de dahil edilerek kapsam genişletildi.

İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre proje, ülke genelinde, 52 bin 752 noktada, 200 bin 207 özel güvenlik görevlisi, 23 bin 388 genel kolluk personeli, 2 bin 852 site yöneticisinin ve 1495 birim yöneticisinin katılımıyla aktif şekilde sürdürülüyor.