1xbet

Jandarma'ya 'Tamburalı Bombaatar' gücü - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

7 Temmuz 2022 - 14:27

Jandarma’ya ‘Tamburalı Bombaatar’ gücü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yerli ve milli ürünler geliştiren Makine ve Kimya Endüstrisi, 2008 yılından bu …

Jandarma’ya ‘Tamburalı Bombaatar’ gücü
Son Güncelleme :

30 Mart 2022 - 2:52

19 views

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yerli ve milli ürünler geliştiren Makine ve Kimya Endüstrisi, 2008 yılından bu yana seri üretimini gerçekleştirdiği ilk yerli ve milli 40 mm Tamburalı Bombaatar’ı Jandarma’ya teslim etti.

ANKARA (İGFA) – Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) A.Ş. tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yerli ve milli ürünler geliştirilip üretilmeye devam ediliyor.

Bu kapsamda tasarlanan ve kalifikasyon testleri tamamlanan, bugüne kadar binlercesi teslim edilen “40 mm Tamburalı Bombaatar” alanında en iyiler arasında yer alıyor. “Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarını yerli ve milli imkanlarla karşılamaya devam ediyoruz!” denilerek MKE’den yapılan paylaşımda, “2008 yılından itibaren seri üretimini gerçekleştirdiğimiz ilk yerli ve milli 40 mm Tamburalı Bombaatar Jandarma’nın hizmetinde!” ifadeleri yer aldı.