van haber

İzmit Körfezi'ni kirleten gemiye 1,5 milyon lirayı aşkın ceza! - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

21 Haziran 2024 - 03:36

İzmit Körfezi’ni kirleten gemiye 1,5 milyon lirayı aşkın ceza!

İzmit Körfezi’ni kirlettiği tespit edilen gemiye, 1 milyon 624 bin 713 lira para cezası kesildi. KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi …

İzmit Körfezi’ni kirleten gemiye 1,5 milyon lirayı aşkın ceza!
Son Güncelleme :

06 Mart 2022 - 18:10

92 views

İzmit Körfezi’ni kirlettiği tespit edilen gemiye, 1 milyon 624 bin 713 lira para cezası kesildi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, Deniz Uçağı ile rutin denetimler sırasında Başiskele ilçesindeki bir limanda Seaspirit isimli Vanuatu bayraklı bir kuruyük gemisinin yakıt alımı esnasında, denizi kirlettiği fark edildi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri hızla bölgeye ulaşarak Liman yetkilileri ile birlikte yakıtın denize daha fazla akmasını önleyecek tedbirleri aldılar.

Büyükşehir ekipleri tarafından gemiye, Çevre Kanunu çerçevesinde 1 milyon 624 bin 713 TL ceza esilmesi için işlem başlatıldı.

7 gün 24 saat İzmit Körfezi’nin temiz kalması için mücadele eden ekipler, bugüne kadar gerçekleştirdikleri rutin kontroller ile tonlarca zararlı sıvı ve katı atıkların denize bırakılmasını önledi.