van haber

İSU personeli sağlık taramasından geçti « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

20 Temmuz 2024 - 13:55

İSU personeli sağlık taramasından geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü personellerine yönelik her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen sağlık taraması yapıldı …

İSU personeli sağlık taramasından geçti
Son Güncelleme :

06 Mart 2022 - 18:10

111 views

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü personellerine yönelik her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen sağlık taraması yapıldı. Çeşitli tahliller ile akciğer filmi ve kalp gibi testlerin bulunduğu sağlık taraması, 1259 personele yapıldı.

KOCAELİ(İGFA)- Kocaeli genelinde altyapı yatırımları yanı sıra atıksu ve içme suyu arıtma tesisleri gibi
işletmecilik faaliyetlerine aralıksız olarak devam eden KBB İSU Genel Müdürlüğü, büro ve saha da görev yapan personellerin sağlıklarının korunması ve kontrol altına alınması için sağlık taramasından geçirdi.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 15 Maddesi a bendinde yer alan “İşveren; Çalışanların, iş yerinde maruz kalacakları sağlık ve güvenlik risklerini dikkate alarak sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.” ifadesi gereği İSU Genel Müdürlüğü’nün çok tehlikeli sınıfında yer alan toplam 1259 personel sağlık
taramasından geçirildi. İSU Genel Müdürlüğü hizmet binası revir alanında hekim kontrolünde gerçekleştirilen sağlık taramasında çalışanların kan tetkikleri, idrar tahlili, akciğer filmi ve EKG taraması yapıldı.

Personellerin tahlil ve film sonuçları çıktıktan sonra kurum doktorları tarafından değerlendiriliyor. Değerlerinde anormallik saptanan personeller kurum doktorları tarafından ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilerek tedavi olmaları sağlanıyor.