van haber

İstanbul'a girişler yasaklandı! - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

21 Haziran 2024 - 03:42

İstanbul’a girişler yasaklandı!

Son kar yağışı döneminde zor bir sınavdan geçen İstanbul, bu kez Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün turuncu alarmını oldukça dikkate aldı. İSTANBUL …

İstanbul’a girişler yasaklandı!
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 11:16

113 views

Son kar yağışı döneminde zor bir sınavdan geçen İstanbul, bu kez Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün turuncu alarmını oldukça dikkate aldı.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Valiliği, il genelinde beklenen kuvvetli kar yağışı dolayısıyla ikinci bir duyuruya kadar Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden tır ve kamyonların İstanbul’a girişini yasakladı.

Sabaha karşı saat 04.00 itibariyle şehre girişlerine izin verilmezken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Hareket halindeki TIR ve KAMYONLARIN bulundukları yere en yakın, park alanı ya da otoyol hizmet tesisleri’nde beklemeleri gerektiği ve sürücülerin bu kurallara riayet etmelerini istedi.

Bu arada Vali Yerlikaya, söz konusu alanlarda Kızılay ekiplerinin de hazırda bekletildiğine dikkati çekerek ekiplerin sürücülere; 37 noktada, 160’ı gönüllü, 317 personel ve 90 araçla ikram hizmeti sunacağını kaydetti. Vali Yerlikaya ayrıca kar ve buzla mücadele konusunda genel kolluk kuvvetleri ve gönüllü ekiplerin sayılarını da paylaştı.