1xbet

van haber

İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Hedefim Tarımda Dünya Devi Olmak’ - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

15 Haziran 2024 - 01:51

İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Hedefim Tarımda Dünya Devi Olmak’

İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Hedefim Tarımda Dünya Devi Olmak’
Son Güncelleme :

04 Haziran 2024 - 11:04

23 views

İş İnsanı Rüstem Durmaz ‘Hedefim Tarımda Dünya Devi Olmak’

 

Türk Tarım sanayisine yön veren isimler denildiğinde akla gelen ilk isimler arasında yer alan İş İnsanı Rüstem Durmaz Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında gibi soruların cevaplarına birlikte göz atalım ve Sayın Durmaz’ı yakından tanıyalım.

 

Başarılı Sanayici İş İnsanı Rüstem Durmaz Bulgaristan’ın Şumnu şehrinde dünyaya geldi. 6 Mart 1954 yılında dünyaya gözlerini açan İş İnsanı Rüstem Durmaz eğitim hayatını başarılı bir şekilde Bulgaristan’da tamamladı. Çocukluk ve gençlik yıllarında bile teknoloji ve makinalara büyük ilgi duyan Rüstem Durmaz lise eğitiminde meslek lisesi makina bölümünü birincilikle bitirdi.

Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz ailesi ile 90’lı yıllarda Türkiye’ye göç etti. Türkiye’ye yerleşen Rüstem Durmaz Gebze, Sakarya, Kocaeli bölgelerinde tarımsal faaliyetlerde bulundu. Türk tarımına katkı sağlamayı hedefleyen ve dışa bağımlılığı azaltmayı amaçlayan gayelerini daha 90’lı yıllarda hedeflemişti. Bu doğrultu başarı ile ilerleyen Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz sık sık yurtdışına seyahatlerde bulunarak gözlemlemelerde bulundu. Yaptığı çalışmalar sonucunda 100 senedir süre gelen ve üretimi yapılan makinalarda hatalar buldu. Bu hatalarında giderilmesi ve Türk tarımını dünyada hakettiği yagene lider durumuna çıkarmayı hedeflemek için DURMAZ MAKİNE Şirketini kurdu.

Başarılı İş İnsanı adından çok kısa sürede söz ettirerek başta marmara bölgesi, ege bölgesi ve trakya bölgesininde ardından anadolu bölgesine hem makina imalatı satışı gerçekleştirdi. Kısa sürede büyük başarılara imza atan Sayın Durmaz günümüzde de yedek parça imalatı yaparak sektöründe adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Sayın Durmaz onlarca ülkeye seyahat ederek gerekli bilgi, donanım ve tecrübelerinin verdiği birikimle birçok hatası bulunan dünya devi markalarının tamir ve bakımları gibi işlemlerde de hizmette bulunmuştur.

Başarılı Türk İş İnsanı Rüstem Durmaz gençlere daima çalışkan ve üretken olun asla maddiyatı girdiğiniz veya gireceğiniz işlerde ilk sıraya koymayın. Hedefiniz daima yaptığınız işte en iyisi olmaksa eğer geriye kalanlar zaten peşinizden gelecektir, diyor.