1xbet

van haber

Hollanda Büyükelçisi İgc'yi Konutunda Ağırlandı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

30 Kasım 2023 - 03:27

Hollanda Büyükelçisi İgc’yi Konutunda Ağırlandı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Dilek Gappi, cemiyet olarak yürüttükleri şiddete karşı farkındalık ve medya iletişim projesi ‘Nar’ kapsamında …

Hollanda Büyükelçisi İgc’yi Konutunda Ağırlandı
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 1:40

67 views

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Dilek Gappi, cemiyet olarak yürüttükleri şiddete karşı farkındalık ve medya iletişim projesi ‘Nar’ kapsamında Hollanda Büyükelçiliği konuğu oldu. Gappi, projenin detaylarını paylaşarak, şiddete karşı Nar gibi çoğalacaklarını söyledi.

Hollanda Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, aralarında İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi’nin de yer aldığı Türkiye genelinden 8 projenin temsilcisini özel konutunda ağırladı.

Hakkari Yüksekova’dan Mersin’e Eskişehir’den Mardin’e kadar toplumsal bilincin yükseltilmesi ve eşitlik mücadelesi veren seçilmiş katılımcılar projelerini aktarırken, Dilek Gappi de yürütmekte oldukları NAR- Kadın ve LGBTİ+ Bireyler Odaklı Şiddete Karşı İletişim Projesi’ni anlattı.

Gappi şu bilgileri verdi:

Meslektaşlarımıza, sivil toplum örgütleri temsilcilerine toplumsal cinsiyet eşitliği iletişim ve barış dili eğitimlerini verdik. 45 kişi eğitimlerin ardından haber, kampanya, kamu spotu, belgesel gibi alanlarda üretimlere başladı. Deneyimli gazetecilerden oluşturduğumuz yayın kurulumuz, mentorluk yaparak telifli eserlerin yayınlanmasını sağlıyor. www.nar-siddetekarsimedya.org web sitemiz yayında. Ayrıca, proje kapsamında İzmir, Manisa ve Muğla’da şiddetin en yoğun yaşandığı mahalleleri saptamak amacıyla ‘Şiddet Haritaları’ oluşturuldu. “Mahallelerimiz şiddete kapalı” “Erkek Şiddetini Duyar Duymaz Haber Ver” konseptiyle farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyoruz. İstiyoruz ki, hiçbir vatandaşımız yaşanan şiddetin izleyicisi olmasın. Kararlıyız, nar gibi çoğalacağız.”

Hollanda Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet de Hollanda İnsan Hakları ve/veya MATRA desteklerinden yararlanan projelerin ortak noktasının barış ve cinsiyet eşitliği temelinde olduğuna dikkat çekerek, katılımcıları verdikleri emeklerden dolayı kutladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı