1xbet

Hayvanseverlere Mama Kabı ve Broşür Dağıtıldı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 11:01

Hayvanseverlere Mama Kabı ve Broşür Dağıtıldı

Kemer Belediyesi, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla hayvanseverlere broşür ve mama kabı dağıttı. Kemer Belediyesi Sağlık İşleri …

Hayvanseverlere Mama Kabı ve Broşür Dağıtıldı
Son Güncelleme :

05 Nisan 2022 - 3:12

10 views
Kemer Belediyesi, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla hayvanseverlere broşür ve mama kabı dağıttı.
Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı Hayvan Barındırma, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli Veteriner Fevzi Uzun ve belediye personeli, Liman Caddesinde hayvanseverlere mama kabı ile broşür dağıttı.
Hayvan haklarıyla ilgili bilgiler de aktaran Veteriner Hekim Uzun, yaptığı açıklamasında, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla hayvanseverlere broşür ve mama kabı dağıtımında bulunduklarını söyledi.
Belediye olarak sokak hayvanlarının her zaman yanında olduklarını ifade eden Uzun, “Sokak hayvanlarımızı kısırlaştırma ve tedavi çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Beslenmelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.
– Mama kumbaraları sokak hayvanlarının beslenmesini daha pratik hale getiriyor
Uzun, 15 adet mama kumbarası temin ettiklerini belirterek, “Bu mama kumbaraları, sokak hayvanlarının beslenmesini daha pratik hale getiriyor. Onlara olan farkındalığı artırmak için düşünülmüş bir sistem. Bu sistemin belediyemize ekonomik bir getirisi yoktur. 1 lira karşılığında 100 gram mama dökülüyor. Sokak hayvanlarının her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Tamamen güneş enerjisiyle çalışan mama kumbaralarını tüm vatandaşlar ve ilçeye gelen misafirler rahatlıkla kullanabiliyor.
Yabancı dillerde sesli olarak teşekkür de edebilen mama kumbaralarının 1 lira ile çalıştığı belirtilirken, Kemer Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği polisleri de Kemer Belediyesinin açtığı standa uğradı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı