van haber

“Güzel Şehrim Kocaeli” ile şehir rengârenk « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

20 Temmuz 2024 - 12:24

“Güzel Şehrim Kocaeli” ile şehir rengârenk

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güzel Şehrim Kocaeli” projesi ile il yapılıyor. KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir …

“Güzel Şehrim Kocaeli” ile şehir rengârenk
Son Güncelleme :

06 Mart 2022 - 18:12

125 views

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güzel Şehrim Kocaeli” projesi ile il yapılıyor.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Bakanlığı Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü, Kocaeli’nin bir çok noktasında gri alanlara sahip bulvar, köprü, köprü altı ve duvar zeminlerini güzelleştiriyor. Profesyonel ressamlar tarafından çizilen resim uygulamalarıyla şehrin dikkat çekici önemli alanları estetik açıdan zenginleştiriliyor. Duvar resimlerinde akvaryum, doğa, manzara, çiçek desenleri tercih ediliyor.

“Güzel Şehrim Kocaeli” projesi kapsamında şimdiye kadar Darıca ile Gebze Eskihisar Sahili’ni birleştiren Darıca Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, Darıca Millet Bahçesi, Kartepe Ormanya Girişi Köprüsü, İzmit Mimar Sinan Köprüsü, Kongre Merkezi, Seka Arıtma Havzası, Çevre Koruma Binasının dış cephesi, Halkevi Pişmaniyeciler Meydanı’na profesyonel ressamlar tarafından özel resim ve cephe boyası ile çizilen resimler, şehre güzellik ve estetik kattı. İl genelinde yapılması planlanan çalışmalar, tüm ilçelerde devam edecek.