1xbet

Edirne Enez'de öğrenciler kalplerinin sesini dinledi - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

7 Temmuz 2022 - 16:51

Edirne Enez’de öğrenciler kalplerinin sesini dinledi

Edirne Enez’de minikler can dostlarının kalplerini dinledi. Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)- Enez Kaymakamlığı, Enez DOĞA-DER ve …

Edirne Enez’de öğrenciler kalplerinin sesini dinledi
Son Güncelleme :

08 Nisan 2022 - 9:50

Edirne Enez’de minikler can dostlarının kalplerini dinledi.

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)- Enez Kaymakamlığı, Enez DOĞA-DER ve Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği işbirliğinde hayata geçirilen “Kalbimiz Aynı Atıyor” projesi kapsamında Enez’deki okullarındai 4.sınıf öğrencilerine 111 steteskop armağan edilerek küçük yavru köpek kalbi ve insan kalbi dinletildi. Özellikle diğer canlı türleri ile uyumlu yaşam, hayvanlarla doğru ve sağlıklı temas konularında bilgilendirme yapılırken ‘Veteriner Hekimlik’ ve ‘Doktorluk’ meslekleri tanıtıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren DOĞA-DER Başkanı Ege Sakin “Öğrencilerimizin empati kurma yeteneğini geliştirmek, yaşama hakkı kavramını vurgulamak, sağlıklı, bilgili, barışçıl ve huzurlu bireylerin oluşturduğu bir toplum inşa edilebilmesi, öğrencilerinizin mesleki kariyer ve eğitimlerine yön verebilmeleri, doğru rol modeller ile tanışmaları amacıyla bu organizasyonu gerçekleştirdik” dedi.

Koordinatörlüğünü Ege Sakin’in yaptığı projede ‘Veteriner Hekimlik’ İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi iç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.Alev Akdoğan Kaymaz, “Doktorluk” Enez Devlet Hastanesi hekimlerinden Doktor Keremcan Ural tarafından tanıtıldı.

Proje sonunda Enez kaymakamı sayın Şükrü Alperen Göktaş tarafından, Prof.Dr. Alev Akdoğan Kaymaz ve Dr. Keremcan Ural ‘a plaket verildi.